banner461
banner195

Nevşehir'de KÜSİ Çalışma Grubu Ziyaretleri Sürüyor

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği´nin (KÜSİ) geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Nevşehir Islah Organize Sanayi Bölgesindeki firmalara ziyaret gerçekleştirildi.

Nevşehir'de KÜSİ Çalışma Grubu Ziyaretleri Sürüyor
14 Temmuz 2018 Cumartesi 17:53

banner143
banner134

Ülkemizde 2023 hedeflerine ulaşılması amacıyla, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) ile; paydaşlar arasındaki sinerjiyi artırmak, ulusal inovasyon ekosisteminde bu işbirliğini geliştirmek, sanayimizin rekabet gücü ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen, yüksek teknoloji ağırlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması hedeflenmektedir.

Bu amaçla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca KÜSİ İl Temsilcisi olarak görevlendirilen, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kapadokya Teknopark Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Serap Çoban ve Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Şahin'in  katılımlarıyla Nevşehir Islah Organize Sanayi Bölgesinde bazı firmalar ziyareti edilerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü şube Müdürü Yusuf Şahin,Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) ziyaretlerimize devam ediyoruz.
Bugün Nevşehir Islah OSB Müd. Mehmet Samet Kafali ve NEVÜ, KÜSİ İl Temsilcimiz Doç. Dr. Serap ÇOBAN ile birlikte Islah OSB'de Treyler park ayağı, King pin ve Konteyner kilidi üreten OMS MAKİNA'yı ziyaret ettik. Her yönüyle kurumsallaşmış firma, ürettiği ürünlerin çoğunu dünyanın birçok ülkesine ihraç ederek hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisine önemli miktarda katma değer sağlıyor. Taşlama tezgahında bir bayanın çalışıyor olması bizi ziyadesiyle memnun etti. Bayan çalışanı ve firma yetkililerini tebrik ediyoruz.
2. ziyaretimiz Nevşehir Islah OSB'de Plastik Boru imal ederek iç piyasanın yanında dış piyasada da satış yaparak ilimiz ve ülkemiz ihracatına katkıda bulunan "PRESMAK PLASTİK VE METAL SAN. İML. TİC. LTD. ŞTİ."ne oldu.
3. ziyaretimiz yine Nevşehir Islah OSB'de Bims fabrikaları için palet üretimi yapan "DİRMAK MAKİNA-BİLAL DİRİKOÇ"a oldu.
4. ziyaretimiz Nevşehir Islah OSB'de Tarım Makinaları üretimi yapan "ÖZ NEVSAN TARIM MAKİNALARI" firmasına oldu. 66 yaşındaki Yaşar SİMİT amcamızın ilerlemiş yaşına rağmen oğlu ve torunları ile birlikte hala çalışıyor olması günümüzde iş beğenmeyen gençlere örnek olur inşAllah...
Tüm firma yetkililerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz...


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.