banner461
banner195

Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi Islah OSB’sine Dönüştürülmesinde Son Engelde Aşıldı

Nevşehir Özel OSB’nin, Islah OSB’sine Dönüştürülmesinde son engelde AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider ve Murat Göktürk’ün gayretli çalışmaları sonucunda aşıldı.

Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi Islah OSB’sine Dönüştürülmesinde Son Engelde Aşıldı
13 Mart 2013 Çarşamba 20:17

banner143
banner134

 AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider ve Murat Göktürk tarafından yürütülen Nevşehir'de bulunan Özel Sanayi Bölgesinin, Islah Organize Sanayi Bölgesine dönüştürülme çalışmaları önünde bulunan son engelde kalkıyor.

 

Bugün TBMM Meclis Genel Kurulunda, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı görüşüldü. Genel Kurul’da, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı’nın 28. maddesi üzerinde verilen önergeler üzerindeki görüşmeler yapıldı. Yapılan bu Görüşmelerde Nevşehir Özel OSB li yatırımcılara beklenilen müjdeli haber AK Parti Nevşehir Milletvekillerinden geldi.

Meclis gündeminde görüşülen Elektrik Piyasası Kanununa,AK Parti Nevşehir Milletvekilerinin gayretli çalışmaları ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da destekleriyle 13/2 maddesini kanuna ekletildi.

Böylece Nevşehir Özel Organize sanayinin ISLAH olması önündeki son engel de kalkıyor.

 

 

Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi Islah Organize Sanayi Bölgesine Dönüşüyor             

Nevşehir'de bulunan Özel Sanayi Bölgesinin, Islah Organize Sanayi Bölgesine dönüştürüleceği açıklandı.

 

Nevşehir'de bulunan Özel Sanayi Bölgesinin, Islah Organize Sanayi Bölgesine dönüştürüleceği açıklandı.

 

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider ve Murat Göktürk tarafından yapılan ortak açıklamada, Nevşehir'de bulunan Özel Sanayi Bölgesinin Islah Organize Sanayi Bölgesine dönüştürülmesi için yapılan girişimler neticesinde Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından buranın Islah Organize Sanayi Bölgesine dönüştürülmesi için çalışmaların başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, Nevşehir Özel Sanayi Bölgesinin bu şekilde tüzel kişilik kazanacağı; altyapıda ve diğer yapısal sıkıntılarda yasal temsil sıkıntısının aşılarak Organize Sanayi teşvik ve indirimlerinden firmaların faydalanacağı belirtildi.

 

AK Partili vekiller, konuyla ilgili olarak Gayretimize destek olan Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız’a, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün’e , Komisyon Başkanı Sayın Mücahit Fındıklı’ya ve komisyon üyesi Nevşehir Milletvekili  Sn Erdal FERALAN'a teşekkür ediyoruz. Nevşehir'e ve tüm iş adamlarımıza ve sanayicilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.