banner461
banner195

Nevşehir Projelerine 600 milyon liralık bütçe ayrıldı

Nevşehir İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Nevşehir Projelerine 600 milyon liralık bütçe ayrıldı
15 Nisan 2016 Cuma 23:37

banner143
banner134
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, şehirde yürütülen projelerin toplam parasal tutarının 599 milyon 359 bin 187 lira olduğunu, önceki yıllarda 149 milyon 818 bin 645 TL’sinin harcandığını açıkladı. 

Nevşehir İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Vali Mehmet Ceylan’ın başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu toplantısına, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, ilçe Kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge müdürleri ile daire müdürleri katıldı. 

Toplantıda; Nevşehir genelindeki yatırımların son durumları hakkında kurula bilgi veren Vali Ceylan, yatırımcı kuruluşlardan alınan dönem raporları ve yatırım projeleri izleme raporları doğrultusunda hazırlanan dönem değerlendirme raporunda toplam 187 projenin bulunduğunu, bu projelerden 5’inin tamamlandığını, 90’ının devam ettiğini, 52 projenin ihale aşamasında, 40 projeye ise henüz başlanılmadığını ifade etti. 

Vali Ceylan, kuruluşların öncelikle yürütecekleri projelerle ilgili tüm kesimlerle gerekli koordinasyonu sağlayarak işe başlamaları ve söz konusu projelerin zamanında tamamlanabilmesi için ihale işlemlerinin takip edilmesine önem verilmesi gerekliliğini ifade etti.

Yatırımcı kuruluş temsilcilerinin, ilçelerdeki yatırımlar konusunda ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarıyla mutlaka işbirliği halinde olmalarını isteyen Ceylan, bilgi alışverişinde bulunmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. 

Daha sonra yatırımcı kuruluşlar yapılan çalışmalar hakkında kurul üyelerine bilgiler verdi, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu yapılması gereken yatırımlar görüşüldü.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.