banner461
banner195

Nevşehir Ticaret Borsasından" Balkanlara" Çıkarma

Nevşehir Ticaret Borsası tarafından üyelerine Balkan İş Geliştirme Gezisi Düzenledi.

Nevşehir Ticaret Borsasından" Balkanlara" Çıkarma
09 Mayıs 2016 Pazartesi 09:40

banner143
Nevşehir Ticaret Borsasından Balkan Ülkelerine İş Gezisi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası tarafından üyelerinin ihracat potansiyellerini arttırma ve uluslararası ekonomik ilişkileri geliştirme amacıyla Balkan ülkelerine İş Gezisi düzenlendi.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ile Yönetim Kurulu ve Meclis ve üyelerininde aralarında bulunduğu 33 kişilik heyet Balkan ülkelerini ziyaret ettiler.

Ziyaretin ilk gününde Kosova Cumhuriyeti Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, Pirizen Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş ve Balkan İş Adamları Dernek başkanı Dr. Aytuğ Onur ile ikili görüşme yapıldı. 


Bir hafta sürecek gezi kapsamında, katılımcılar Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Kosova’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunacaklar.


Düzenlenen gezi hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ''Borsamıza kayıtlı Nevşehirli 33 iş adamımızla beraber Balkan Ülkelerinde yapılacak incelemelerle ve ticaret odaları başkanlarıyla yapılacak görüşmeler sonucunda, ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yabancı sermayenin Nevşehir’e davet edilmesi hususunda girişimlerde bulunacağız. Üyelerimiz ve yabancı firmalar birbirleri ile fikir alışverişinde bulunacaklar, daha sonra düzenlemeyi planladığımız gezilerle de hedefimiz diğer Avrupa ülkelerini gezmek. Gelişmiş Avrupa ülkeleri ile gelişmekte olan Avrupa ülkelerini kıyaslayarak edindiğimiz verilerle Nevşehir’e ne kazandırabileceğimizi görmektir.'' dedi.

Geziden oldukça memnun kaldıkları gözlenen katılımcılar Nevşehir Ticaret Borsası'na teşekkürlerini sundular ve en kısa zamanda yeni gezilerin düzenlenmesini beklediklerini söylediler.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.