banner461
banner195

Nevşehir TKDK İl Koordünatörü Asiltürk’ten Yatırımcılara Davet

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl koordinatörü Asiltürk, bu ay içerisinde 13. Proje başvuru çağrı ilanına çıkılacağına dikkat çekerken, yatırım yapmak isteyenleri İl Koordinatörlüğüne beklediklerini de belirtti.

Nevşehir TKDK  İl Koordünatörü Asiltürk’ten Yatırımcılara Davet
13 Kasım 2014 Perşembe 17:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl koordinatörü Asiltürk, bu ay içerisinde 13. Proje başvuru çağrı ilanına çıkılacağına dikkat çekerken, yatırım yapmak isteyenleri İl Koordinatörlüğüne beklediklerini de belirtti. 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından 12. Başvuru dönemi sırasında proje sunan ve incelemeleri tamamlanan iki başvuru sahibi ile hibe tutarı 2 milyon 027 bin 730 TL olan sözleşmeler imzalandı.

Destek sağlanacak projelerin birinin süt hayvancılığı, diğerinin ise kırsal turizm kapsamında  pansiyon projesi olduğunu kaydeden Asiltürk “İmzalanan iki sözleşmede 2014 yılının son sözleşmeleri olması da ayrı bir öneme haizdir. 2015 yılında da projelerin artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Gerçekleştirilecek kırsal turizm ve süt hayvancılığı projelerinin daha önceki projeler gibi örnek projeler olacağını ve ilimize güzel katkılar sağlayacağını söyleyen Asiltürk, Kasım ayı içerisinde 13. Proje başvuru çağrı ilanına çıkılacağının da müjdesini verdi.

Asiltürk, yatırım yapmak isteyenleri İl Koordinatörlüğüne beklediklerini de belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.