banner461
banner195

Nevşehir'de Vergi Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Nevşehir’de Vergi Haftası 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 Nevşehir'de Vergi Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak
22 Şubat 2014 Cumartesi 13:29

banner143
banner134

Verginin, toplumun kalkınmasındaki ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılması amacıyla bu yıl 25'incisi düzenlenecek olan geleneksel Vergi Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de de 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak.

Vergi Haftası kutlamaları 24 Şubat Pazartesi günü Sabah saat 09.15'te Defterdarlık mensuplarının meslek odası temsilcileri ile birlikte Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak.

Ardından Defterdarlık yöneticileri beraberinde meslek odası başkanları ile birlikte Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ve Belediye Başkanı Hasan Ünver'i ziyaret edecek.

25 Şubat Salı günü ise Defterdarlık yöneticileri kamuoyunda vergi bilincinin oluşması amacıyla vatandaşlara ve çeşitli okullarda öğrencilere bilgilendirme yapacaklar.Aynı gün Defterdarlık çalışanları Kızılay'a kan bağışında bulunacak.

26 Şubat Çarşamba günü ise düzenlenecek tören ile birlikte vergi rekortmenlerine plaket verilecek.

27 Şubat Perşembe günü de Defterdarlık yöneticileri tarafından vergi mükellefleri işyerlerinde ziyaret edilecek. Ayrıca hafta dolayısıyla düzenlenen futbol turnuvasının final müsabakası oynanacak.

28 Şubat Cuma günü de Defterdarlık yöneticileri tarafından huzurevi ve bakım merkezi ziyaretleri gerçekleştirilecek.

Vergi Haftası dolayısıyla 01 Mart Cumartesi günü ise doğa yürüyüşü düzenlenecek ağaç dikimi gerçekleştirilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hafta dolayısıyla düzenlenen Satranç ve Masa Tenisi müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ise 03 Mart Pazartesi günü verilecek. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.