banner461

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız’dan Taşdirek’e Tebrik

Hanau IHK Başkan yardımcılığı görevine tekrar seçilerek, ilimizi Almanya’da temsil etmeye devam eden Salih Taşdirek ile telefon ile görüşen Parmaksız, kendisini tebrik ederek başarılar diledi.

banner503
NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız’dan Taşdirek’e Tebrik
11 Haziran 2019 Salı 20:42

banner143
banner134

85 yıllık anahtar ve kilit üreticisi olan Alman firması Erbacher-Kolb’a firmasına 1989 yılında işçi olarak giren TAŞDİREK bu fabrikada 14 yıl çalıştıktan sonra fabrikanın yaşadığı ekonomik kriz neticesinde 2003 yılında firmayı satın alarak buranın patronu oldu.

Taşdirek yönetiminde eski günlerine dönen fabrika, firma sahibi Salih Bey’i de Almanya’nın Ticaret ve Sanayi Odalarından birisi olan Hanau IHK da Başkan Yardımcılığı görevine kadar taşıdı.

Geçtiğimiz Nisan ayında yenilenen seçimler neticesinde bu görevine tekrar seçilen Salih Taşdirek’in göğsümüzü kabartmaya devam ettiğini belirten Parmaksız; “ Hemşerimiz Salih Bey, hem çok güzel bir girişimcilik örneği ve başarılı bir iş adamı olarak hem de Almanya’nın sayılı odaları arasında olan Hanau IHK da Başkan Yardımcılığı görevine ikinci kez seçilerek Almanya’daki gurur tablolarımızdan birisi olmuştur. Kim tekrar seçilir, görevini iyi yapan beğenilir tekrar seçilir, Salih Bey’de bu görevde başarılı olduğunu kanıtlamış ki tekrar seçilmiştir. Kendisini tekrar tebrik ediyor. Bu görevinde başarılar diliyorum” diyerek en kısa zamanda ilimizden bir heyet ile kendilerini ziyaret edeceklerini ve iki Oda arasında neler yapılabileceğinin konuşulması gerektiğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.