banner461
banner195

Patatesin kilosu 2 TL den depodan çıkıyor

Son günlerde patates fiyatlarının pazar tezgahında 3 TL’yi aşmasının ardından "kilosu 5 TL olacak" söylentisi nedeniyle kilosunun 5 liraya çıkmasını bekleyen üreticiler ellerindeki ürünü satmıyor.

Patatesin kilosu 2 TL den depodan çıkıyor
10 Ocak 2014 Cuma 16:45

banner143
banner134

 Son günlerde patates fiyatlarının pazar tezgahında 3 TL’yi aşmasının ardından "kilosu 5 TL olacak" söylentisi nedeniyle kilosunun 5 liraya çıkmasını bekleyen üreticiler ellerindeki ürünü satmıyor.

Çiftçiler geçtiğimiz yıl patatesin kilosunu 80 kuruşa satarken, bu sene fiyatın 2 TL civarında olduğunu söyledi.

Büyük üreticilerin ise 5 TL açıklamasından sonra depolama yaptıkları ve bu nedenle fiyatların iyice yükseldiği iddia edildi.

Geçtiğimiz yıl fiyatların düşük olmasından dolayı patatesi az eken Ürgüp ve köylerindeki üreticiler, Bu sene de geçtiğimiz yıl zarar edenlerin ürününü tarlada sattığını, Piyasada patates olduğunu fakat, geçtiğimiz yıla göre daha az olduğunu ifade ederken 5 TL’yi duyanlar da deposundaki patatesi çıkarmıyor. diye konuştular. 

Patates fiyatının üreticide 2 TL civarında olduğu belirtilirken, patates almak isteyen tüccarların ise gelip köylerden patates alabildikleri ifade edildi.

Ayrıca üreticiler fiyatın pahalı olmasının çiftçiden kaynaklanmadığını dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kimse - 4 yıl önce
inşallah ücreti düşer de ellerinde kalır patatesi satmasınlar onlar sonra dökecek yer ararlar kimse de 5tl verib de almaz patateslerini
Avatar
Sen - 4 yıl önce
Sen geçen 2 sene önce çiftçinin ne çektiği biliyormuydun iyi olur bu tüketiciye yesinler 5 liraya
Avatar
sıradan çifçi - 4 yıl önce @kimse
sen alma dışarı ülke alıyo saten