banner461
banner195

Süt Üreticisine Desteklemeler Sürüyor

Nevşehir’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Nevşehir Süt Birliğinin de katkılarıyla ilimizde Süt üretimi yapan ve Anaç sığır desteklemelerinden yararlanan Üreticinin 11 aylık süre içerisinde 2.9 Milyon TL desteklemeden yararlandığı bildirildi.

 Süt Üreticisine Desteklemeler Sürüyor
10 Aralık 2014 Çarşamba 16:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Nevşehir Süt Birliğinin de katkılarıyla ilimizde Süt üretimi yapan ve Anaç sığır desteklemelerinden yararlanan Üreticinin 11 aylık süre içerisinde 2.9 Milyon TL desteklemeden yararlandığı bildirildi.

Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen, büyümeye ve gelişmeye devam eden Nevşehir Süt Birliğinin süt üreticilerine devlet desteklerinin ulaşmasında bir aracı olduğunu dile getirdi.

Üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunması ve takip edilmesi aşamasında önemli çalışmalar ortaya koyduklarına değinen Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, 2014 yılının geride kalan 11 aylık bölümünde Nevşehir ili genelindeki süt üreticilerinin  974 bin 292 TL süt desteklemesinden, 2 Milyon 029 bin 718 TL ise anaç sığır desteklemesinden yararlandığını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.