banner461
banner195

Tarımsal Girdilerin Fiyatı Düşürülmeli

Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, ilimiz genelinde tarımsal üretim maliyetlerinin yüksek olduğunu belirterek maliyetlerin mutlaka aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi.

Tarımsal Girdilerin Fiyatı Düşürülmeli
11 Eylül 2013 Çarşamba 10:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, ilimiz genelinde tarımsal üretim maliyetlerinin yüksek olduğunu belirterek maliyetlerin mutlaka aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi.

Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekiz, “Bugün tarımsal üretimde bulunan çiftçilerimiz kullandıkları elektriğin parasını ödeyemeyecek durumda. Biz bu konuda hükümet yetkililerine önerilerde bulunduk. Tarımsal üretimde kullanılan elektrik bedellerine süspansiyon uygulanmasını önerdik. Bir başka önerimiz ise elektrik ücretlerinin hasat dönemlerine denk getirilerek tahsil edilmesini istedik. Ama Türkiye’nin ekonomik yapısının bu önerilerin hayata geçirilmesine uygun olmadığı gerekçeleriyle bugüne kadar bunlar yapılamadı. Daha önceki yıllarda sulama suyu yüzde 30 ile yüzde 50 arasında devlet tarafından destekleniyordu. Bugün bu gündemden çıktı. Nevşehir yöresinde yeraltı suları 30 metreden alınırken, 300 metreden ancak çıkartılabilecek duruma geldi. Durum böyle olunca da haliyle elektrik maliyetleri de artmış durumda” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.