banner461
banner195

Üretim Planlaması Yapılamamasına En Büyük Engel

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, toprak bölünmesi ve veraset yoluyla intikal eden toprakların tapu devri yapılamamasının Türkiye’de ürün planlamasının yapılamamasına en büyük engel olduğunu söyledi.

 Üretim Planlaması Yapılamamasına En Büyük Engel
12 Kasım 2014 Çarşamba 14:04

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, toprak bölünmesi ve veraset yoluyla intikal eden toprakların tapu devri yapılamamasının Türkiye’de ürün planlamasının yapılamamasına en büyük engel olduğunu söyledi.

Söz konusu neden dolayısıyla Türkiye’de bir türlü ürün tespitinin yapılamadığının altını çizen Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, “Ülkemizde en büyük sorunlardan biri toprak bölünmesi. Bunun bir an önce önüne geçilecek tedbirler alınmalı. Veraset yoluyla intikal eden toprakların işlenmesinde Çiftçi beyanı esas alınmalı. Topu devrine bakılmamalı. Ülkemizde yıllardır hep yapılmasını istediğimiz ama bir türlü gerçekleşmeyen Ürün planlamasının yapılamayışının en büyük nedenlerinden biri de bu. Bu sorun nedeniyle ürün tespiti tam olarak yapılamıyor” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.