banner461

Açıkgöz, Kurşunlu Camiinde incelemelerde bulundu

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, restorasyon çalışması devam eden Merkez Kurşunlu Camii ve külliyesinde incelemelerde bulundu.

banner503
Açıkgöz, Kurşunlu Camiinde incelemelerde bulundu
13 Ağustos 2020 Perşembe 09:55

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, restorasyon çalışması devam eden Merkez Kurşunlu Camii ve külliyesinde incelemelerde bulundu.

İlimiz Merkez Kurşunlu Camii’ni ziyaret ederek, yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde incelemelerde bulunan Milletvekili Açıkgöz, burada yürütülen çalışmalar ve restorasyon çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Milletvekili Açıkgöz'ün tarihi camide yaptığı incelemede; İl Genel Meclis Başlanı Gürbüz Dinç ile yetkililer hazır bulundu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz;"Şehrimizin manevi mührü, Damat İbrahim Paşa’nın kültür mirası Kurşunlu Camii’mizin restorasyon çalışmalarını inceledik. Medeniyetlerin beşiği, hoşgörü ve maneviyat şehri Nevşehir’imiz ibadethaneleri ile de özel bir şehirdir. En yakın zamanda güzidemiz ibadete açılacak İnşAllah." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.