banner461
banner195

Acımız, üzüntümüz, isyanımız çok büyük

Nevşehir Eczacılar odası başkanı Tansu Dörtkol, Ankara Üniversite Tıp Fakültesi hastanesi eczanesinde meydana gelen olayda 4 eczacının hayatlarını kaybetmesinin büyük üzüntü yarattığını söyledi.

Acımız, üzüntümüz, isyanımız çok büyük
25 Haziran 2016 Cumartesi 13:43

banner143
banner134
Dörtkol, “Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi eczanesinde meydana gelen elim olay sonrasında dört meslektaşımız ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. Acımız ve üzüntümüz kelimelere dökülemeyecek kadar büyüktür. Yaşamını yitiren meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm eczacı camiasına başsağlığı diliyoruz.
Toplumumuzun tüm alanlarına sirayet eden şiddet eğilimi, her yeni gün bir vaka ile karşımıza çıkıyor. Toplumsal olarak yaşadığımız bu kırılma ise, bireysel şiddeti giderek körüklüyor ve yaygınlaştırıyor. Hastane eczanesinde yaşanılan bu korkunç olay da şiddetin yaşam alanlarımıza nasıl nüfus ettiğinin bir göstergesi olmuştur. Bu bağlamda sağlıkta şiddet, tek boyutlu olarak ele alınamayacak, sonuçlara odaklanarak ortadan kaldırılamayacak bir olgudur. Şiddetin nedenlerine eğilerek bunları ortadan kaldıracak bir perspektiften yoksun olan tüm çözüm arayışlarının sonuçsuz kalacağı açıktır. Toplumumuzun bu şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir toplum yapısına kavuşulabilmesi ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşayabilmesi için başta devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması ve önlemler alması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Yıllardır büyük özveri ve emeklerle insan sağlığına hizmet etmiş meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza sabır diliyoruz” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.