banner461
banner195

Aile İçi Şiddetin Topluma Zararları Projesi Eğitimi 20 Temmuz İlkokulunda Yapıldı

Nevşehir Kadın Derneği Başkanı olan Makbule Atlı İçişleri Bakanlığının hibesi olan ‘Aile içi şiddetin topluma zararları’ projesinin eğitimleri 20 Temmuz ilköğretim okulunda  verildi.

Aile İçi Şiddetin Topluma Zararları Projesi  Eğitimi 20 Temmuz İlkokulunda Yapıldı
10 Şubat 2017 Cuma 10:00

banner143
banner134
Nevşehir Kadın Derneği Başkanı olan Makbule Atlı İçişleri Bakanlığının hibesi olan ‘Aile içi şiddetin topluma zararları’ projesinin eğitimleri 20 Temmuz ilköğretim okulunda  verildi. Projeye Nevşehir Valisinin eşi Sayın Songül Aktaş’ın teşrifleri ile projeye destek veren kurumlar, okul aile birlikleri ve okul velileri katıldı. 

 Eğitimcilerimizden Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden Psikolog Murat ARSLAN  ‘aile içi şiddettin türlerini’ ,6284 kanun haklarını, ebeveyn ve  çocuk  ilişkilerinde şiddetin türlerini ve kadına yönelik şiddetin yol açtığı sorunları anlattı. Ailenin önemini ve anne ve babaların çocuklarını yetiştirirken yapmış oldukları hataları konulu  eğitimi sosyolog ,felsefe grubu öğretmeni ve aile danışmanı Sayın Burakhan BARS  tarafından  verildi.

Kadına yönelik şiddetin türlerini ise Nevşehir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Derya Evgin tarafından velilere eğitim verildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.