banner461

Avanos semalarında binlerce kuş bayramı kutlar gibiydiler.

Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Türk Bayrakları ile süslenen Avanos ilçe meydanı üzerinde uçarak gökyüzünü kaplayan binlerce sığırcık kuşları adeta bayramı kutlar gibiydiler.

banner15
Avanos semalarında binlerce kuş bayramı kutlar gibiydiler.
29 Ekim 2020 Perşembe 20:14

banner143
banner134

Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Türk Bayrakları ile süslenen Avanos ilçe meydanı üzerinde uçarak gökyüzünü kaplayan binlerce sığırcık kuşları adeta bayramı kutlar gibiydiler.

Nevşehir'in Avanos ilçesinde her gün sığırcık kuşlarının gün batımındaki ahenkli dansı doyumsuz bir görüntü oluşturuyor. 

Avanos'ta Kızılırmak üzerinde her gün yüzlerce sığırcık kuşu gökyüzünde çeşit çeşit geometrik şekil çizerek adeta dans ediyorlar. Özellikle akşam saatlerinde Avanos semalarını kaplayan binlerce adet sığırcık kuşu gökyüzünü önce siyah bir bulut gibi kaplıyor. Sonra müthiş bir ahenk içerisinde bir o yana bir bu yana savruluyormuş gibi sistemli şekilde hareket eden görüntüler oluşturuyorlar. 

Nevşehirli vatandaşlar, son günlerde görülmeye başlanan bu doyumsuz manzarayı büyük keyifle izlerken, bazıları da fotoğraf makineleri ve video cihazları ile bu anları ölümsüzleştirmeye çalışıyor. Birbirlerine çarpmadan dakikalarca havada süzülen sığırcıklar görenleri hayran bırakıyor.

İşte Metin Yıldırım'ın objektiflerine takılan o muhteşem görüntüler...

Ve o görüntülerin videosu:

Foto:Metin YILDIRIM


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.