banner461
banner195

Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay Nevşehir’de

Nevşehir İl Müftülüğü ve Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor” programı Kapadokya Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay Nevşehir’de
05 Mayıs 2016 Perşembe 20:58

banner143
banner134
Nevşehir İl Müftülüğü ve Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor” programı Kapadokya Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
Nevşehir İl Müftülüğü ve Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği, konuşmacı olarak Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin AY hocamızın katıldığı “Gençlik Kutlu Doğumda Buluşuyor” adlı programa, Nevşehirli gençler ve halk yoğun ilgi gösterdi.
Protokol ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir AK Parti Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir Vali Yardımcısı Halil Berk, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Gıda Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü Ersen Dörtkol ve çoğunluğu Üniversitede okuyan ve sporculardan oluşan gençler olmak üzere yoğun bir halk kitlesi katıldı.
Program, İstiklal Marşı’nın okunuşu ve İmam Hatip Bilal Özkaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyonun izleniminin ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk açılış konuşması yaptı.   
İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Âlemlere Rahmet, Hz. Muhammed (S.A.V.)’ in doğumunun 1445. yıl dönümü vesilesiyle bir aradayız” dedi.
Öztürk, Gençlik Kutlu Doğum’da buluşuyor temasına uygun bir şekilde, yediden yetmişe bu salonda buluşturan ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.
Gençlik insan hayatının en önemli dönemidir. Her şeyi yapabilme gücüne sahiptir. İyiliğe de kötülüğe de müsaittir. Bugün siz gençler nefsani ve şeytani yolları bırakıp, Peygamber sevdasıyla rahmani meclisi tercih ettiniz, bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” dedi. 
Öztürk, Bizleri yediden yetmişe burada toplayan nedir? Mal, mülk, para pul, şan ve şöhret sevdası mı? Yoksa Allah aşkı, Peygamber sevdası mı? diye sorduğunda, hep birlikte Allah rızası ve Peygamber sevdası diye cevap verildi.
Müftü Öztürk; “Kişi sevdiği ile beraberdir. İnşallah böyle sevdiğimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S.) ile beraber olmayı ve O’nun hamd sancağı altında toplanmayı Rabbim nasip eylesin” dedi.     
Hacı Asım ve Nimet Dirikoç Kur’an Kursu’nda Ayşegül Ak ve Meryem Pamuk Çakmaktepe’nin yetiştirdikleri 4-6 yaş grubu öğrenciler, yaptıkları gösteriler, okudukları Kur’an-ı Kerim’den ayetler, Hadis-i Şerifler ve dualarla davetlileri duygulandırdı.
Miniklerin gösterilerinin ardından Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, “Kur’an’da Gençler ve Gençlik Değerleri” konulu konferansını gerçekleştirdi.
Müftü Ay,  özellikle programda Kur’an’da Habil-Kabil, Hz. Musa, Hz. Harun, Hz. Şuayb ve kızları ve Hz. Yusuf örnekleriyle gençlik değerlerini çok güzel bir sunumla gerçekleştirdi.  
Konuşmasında Habil’in fedakârlığı, halim ve selim olduğu, Hz. Musa’nın kardeşi Harun’a Peygamberlik verilmesi için yaptığı dua ve duasının kabul olması ile Hz. Şuayb’ın kızlarına karşı edebi ve Hz. Yusuf’un yapılan teklife ‘Ben Allah’tan korkar ve O’na sığınırım’ diyerek karşı çıktığını anlatarak, bu değerlere sahip gençler olmalıyız ve böyle gençler yetiştirmeliyiz” dedi.
Nevşehir halkının programa gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ay, organizasyonu gerçekleştiren Nevşehir İl Müftülüğü, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve emeği geçenlere teşekkür etti. Program sonunda Bursa İl Müftüsü Mehmet Emin Ay’a İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yöreye ait Angora hediye edilerek son bulan program, davetliler tarafından çok beğeni ile karşılandı. 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.