banner461
banner195

Cumhurbaşkanının açıklamaları oldukça yerinde

Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, geçtiğimiz günlerde okullarda ders müfredatlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ülkemiz gençliğinin eğitimi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Cumhurbaşkanının açıklamaları oldukça yerinde
13 Haziran 2016 Pazartesi 10:47

banner143
banner134
Maneviyatsız bir eğitimin asla Türk gençliğine fayda getirmeyeceğini söyleyen Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Aydemir, materyalist ve maddeci bir eğitimin yerine içerisinde gereksiz bilgilerin ayıtlandığı ve maneviyatın da katıldığı bir eğitimin ülkemizde hakim kılınması gerektiğinin de altını çizdi.
Aydemir, “Biz yıllardır Milli Eğitimimizin milli olmadığını ifade ediyorduk. Ve müfredatın mutlaka değiştirilmesi gerektiğinin altını çiziyorduk. Sayın Cumhurbaşkanının bu konudaki açıklamaları geç olmakla birlikte gayet yerinde açıklamalar. Önemli bir yaraya parmak bastı Sayın Cumhurbaşkanımız. Onlarda gördüler ki İlkokuldan, Üniversiteye kadar okullarımızda öğrencilerimize sunulan ders müfredatlarının içi boş. Materyalist ve maddeci bir anlayış var. Maneviyatsız bir eğitim olmaz. Eğer ders müfredatları daha uygun bir hale getirilirse bunlardan ülkemiz gençliği kazançlı çıkar. Okullarımızda okutulan kitapların içeriğine baktığınızda içerisinde gereksiz bir çok konu var. Öğretmen arkadaşlarımızla da istişarelerimizde de bunu saptıyoruz. Milli bir müfredat belirlememiz gerekiyor. Biz Osmanlı’nın torunlarıyız. 1000 Yıl dünyaya hükümdar olmuş bir ecdadın çocuklarıyız. Ancak Tanzimat’tan bu yana ülkemizde ne yazık ki Milli bir müfredat, milli bir eğitim yapılmamış. Yapılmak istenmiş yapılamamış, yapılmak istenmiş ya da engellenmiş. Okulların ve sınıfların düzeyine göre ders müfredatları yeniden le alınmalı ancak içeriğinde mutlaka maneviyat unutulmamalı” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.