banner461
banner195

Demokrasi Nöbetleriyle Taçlanan Mitingde Yer Millet, Gök Bayrak

Hain Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarınca 15 Temmuz’da girişilen darbe girişimine karşı, Türk Milleti’nin 24. Güne giren demokrasi nöbetleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de düzenlenen mitingle taçlandırıldı.

Demokrasi Nöbetleriyle Taçlanan Mitingde Yer Millet, Gök Bayrak
08 Ağustos 2016 Pazartesi 04:35

banner143
banner134
Türk Silahlı Kuvvetlerinde yuvalanan Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) mensuplarınca 15 Temmuz’da girişilen darbe girişimine karşı, Türk Milleti’nin 24. Güne giren demokrasi nöbetleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de düzenlenen mitingle taçlandırıldı.

Nevşehir Belediyesi ekipleri,  Diriliş Meydanı’ndaki Demokrasi  ve Şehitler Mitingine katılan vatandaşlara  binlerce Türk Bayrağı dağıttı. 

İstiklal Marşının söylenmesi ve hemen ardından şehitlerin ruhuna fatiha okunmasından sonra Nevşehir Belediyesi Mehter Takımı, kahramanlık marşlarını seslendirdiler.

Daha sonra Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan   Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Kurmay Başkanı  Hulusi Akar’ın yanı sıra Kuvvet Komutanlarının da katıldığı İstanbul Yenikapı’da ,Demokrasi Nöbetlerinin taçlandırıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi ,Diriliş Meydanı’nda kurulan platformdaki Barkovizyondan vatandaşlara da izlettirildi.

Diriliş Meydanı’nda bir vinç yardımıyla yerden metrelerce yükseğe çıkartılan Türk Bayrağı ve mitinge katılan binlerce vatandaş ellerindeki Türk Bayrakları ile büyük bir sevgi yumağı oluşturdu. 

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri; Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, İstanbul Yenikapı’daki Demokrasi  ve Şehitler Mitinginin ardından ,Diriliş Meydanı ‘nda kurulan platforma çıkarak halkı selamladılar.

Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından havai fişek gösterileri yapılırken,  koltuk değnekleri ile yürüyebilen 81 yaşındaki Yusuf Demirci isimli dede,  Türk Bayrağı ile dakikalarca halkı selamladı. Bu arada çevresine toplanan çocuklarda yine Türk bayrakları ile birlikte Yusuf Demirci isimli  dedeye destek verdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mustafa karaman - 2 yıl önce
Sayin cumhur baskanimiz yanina sayin devlet bahceliyi ve kemal kilictaroglunu alip el ele halkin huzurunda birliktelik mesaji verirken nevsehirde bu goruntude olan diger partili kardeslerimizin perdelenmesi hic uymamis