banner461
banner195

Emniyet Genel Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi PMYO sınav sonuçlarını açıkladı

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 2.250’ü erkek, 250’si kadın olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı için yapılan sınavlar tamamlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi PMYO sınav sonuçlarını açıkladı
11 Temmuz 2016 Pazartesi 11:48

banner143
banner134
Yapılan sınav sonucunda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldı. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından sınava başvuruda bulunup sınavı kazanan 28 adayın PMYO Müdürlüklerine planlamaları yapıldı.
Sınavı asıl olarak kazanan adaylardan okullara geçici kayıt sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.
​Adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğünün https://www.egm.gov.tr/​ internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının https://www.pa.edu.tr/​ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve sekiz rakamlı doğum tarihini girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Bu açıklama, Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.
Asıl olarak başarılı olan adaylar en geç  21 Ağustos 2016 günü 17.00’a kadar yerleştirildiği okullarda hazır bulunacaklar.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.