banner461
banner195

Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu: "İnşallah Hacı Bektaş Veli’nin görüşleri ile yaşayan toplum oluruz”

İstanbul Esenyurt Belediyesi, Hacı Bektaş Veli anma etkinlikleri çerçevesinde 600 vatandaşı Hacıbektaş’a getirdi.Esenyurt Belediyesi tarafından Hacıbektaş ilçesinde satın alınan arsa üzerinde Esenyurt’tan gelen vatandaşlara kahvaltı,...

Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu: "İnşallah Hacı Bektaş Veli’nin görüşleri ile yaşayan toplum oluruz”
16 Ağustos 2016 Salı 17:12

banner143
banner134
İstanbul Esenyurt Belediyesi, Hacı Bektaş Veli anma etkinlikleri çerçevesinde 600 vatandaşı Hacıbektaş’a getirdi.
Esenyurt Belediyesi tarafından Hacıbektaş ilçesinde satın alınan arsa üzerinde Esenyurt’tan gelen vatandaşlara kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği ikramında bulunuldu. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin türbesini ziyaret ettik. İnşallah onun yolunda görüşleri ile yaşayan bir toplum oluruz" dedi.
Hacı Bektaş Veli’yi sadece etkinliklerde değil, her gün anmak gerektiğini söyleyen Kadıoğlu, "İlçemde yaşayan Alevi yurttaşlarımız Hacıbektaş’ı ziyaret etmek, burada kurbanlarını kesmek ve lokmalarını yemek istedi. Her yıl olduğu gibi bu yılda yurttaşlarımız için otobüs tahsis ettik ve kendileri ile biz de geldik. Bu görmüş olduğunuz mekanı da ileriye dönük sadece bu hizmeti yapabilmek adına satın aldık. Burası 24 bin metrekare, seneye inşallah buraya bir tesis kuracağız. Burada yaşanan su, tuvalet gibi sıkıntıları da inşallah bu tesis sayesinde çözeceğiz. Şu anda burada kamp kurduğumuz mekan belediyemizin tapulu mülküdür. Gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımız oldukça durumdan memnun. Daha iyisini gördükçe daha memnun olacaklar. Allah ziyaretlerini kabul etsin. Hacı Bektaş Veli Hazretlerini manevi huzurundayız ve türbesini ziyaret ettik. İnşallah onun yolunda onun görüşleri ile yaşayan bir toplum oluruz” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.