banner461

Görbir Yöneticilerinden Belediye Başkanı Ünver’e Ziyaret

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme(GÖRBİR) Derneği Başkanı Erol Mutlu başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek, ana yol kaldırımlarında görme engellilerin rahat şekilde yürümelerini sağlamak amacıyla oluşturulan engelli parkuru nedeniyle teşekkür ettiler

banner503
Görbir Yöneticilerinden Belediye Başkanı Ünver’e Ziyaret
12 Ocak 2017 Perşembe 10:00

banner143
banner134
Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme(GÖRBİR) Derneği Başkanı Erol Mutlu başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek, ana yol kaldırımlarında görme engellilerin rahat şekilde yürümelerini sağlamak amacıyla oluşturulan engelli parkuru nedeniyle teşekkür ettiler.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, engellilerin kaldırımlarda herhangi bir sorun yaşamadan yürümelerini sağlamak amacıyla geçen yıl başlattıkları engelli parkuru uygulamasının bundan sonraki süreçte de devam edeceğini söyledi. Söz konusu alanların özel bir kullanmayı gerektirdiğini dile getiren Ünver, çoğu yerde kullanılabilirliği daha uzun ömürlü olması adına çelik materyal kullanılarak gerçekleştirilen parkurlar ile görme engellilerin daha rahat bir şekilde kaldırımlardan yararlanma imkanı bulacağını belirtti. Vatandaşların da bu yönde ciddi bir duyarlılık örneği sergilediğini ifade eden Ünver, toplumdaki bu duyarlılığın önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğine inandığını vurguladı.  “Her sivil toplum teşkilatları ile sıkı ilişkiler ağı oluşturuyoruz “ diye konuşan Ünver :“ Şehrimizin en aktif çalışan sivil toplum teşkilatlarından biri olan GÖRBİR’ deki gönüllü olarak görev yapan kardeşlerimiz sıcak bir ortamda ciddi hizmetler üretebiliyorlar, inanıyorum ki bu imkan bir çok şehirde istenilen  düzeyde değil. Elhamdülillah biz,  sizlerin de destekleri ile daha faal bir şekilde üyelerinize hizmet sunmanız adına katkılar sunuyoruz. Diğer sivil toplum teşkilatları ile bu yakın işbirliğini önümüzdeki süreçte daha da artıracağız. ”dedi.
Kendi evleri gibi gördükleri Nevşehir Belediyesi ile ciddi işbirliği ortaya konulduğunu belirten Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme(GÖRBİR) Derneği Başkanı Erol Mutlu, son olarak ana yol kaldırımlarında engellilerin kolay şekilde  yürümelerini sağlayan engelli parkurunun oluşturulmasından dolayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e, üzerinde Nevşehir Külliyesi ve Atatürk Bulvarı’nın fotoğraflarının yer aldığı çini tabak hediye etti.
 

 
 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.