banner461
banner195

Kıbrıs’tan Kapadokya’ya Köprü projesi başladı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen Kıbrıs’tan Kapadokya’ya Köprü Projesi Ürgüp´te başladı.

Kıbrıs’tan Kapadokya’ya Köprü projesi başladı
16 Temmuz 2016 Cumartesi 14:46

banner143
banner134
Proje kapsamında Kapadokya Eğitim Kültür Spor Turizm ve Doğa Sporları Derneği ( KAPSED), Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Koleji, Ürgüp İmam Hatip Lisesi ve Özdemir Baykal Turizm Eğitim Merkezi ortaklığında Kapadokya bölgesinde birçok etkinlik yapılacaktır.
Projeye Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Kolejinden 20 öğrenci 3 öğretmen Ürgüp İmam Hatip Lisesinden 10 öğrenci 2 öğretmen katılmaktadır. Ürgüp Belediye Başkanı Sayın Fahri YILDIZ ve Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir makamlarında öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyeti kabul etti.
Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencileri Ürgüp Belediye Başkanına ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne kendi yazdıkları şiirleri okudular.
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki ilahiyat koleji öğretmen ve öğrencileri ile yaptığı görüşmede okul hakkında bilgi aldı.
Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat kolejinin başarılarının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Fahri Yıldız "Kıbrıs’ın Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olduğu bu projelerle bağlarımızın daha da güçleneceğini, gençlerimizin birbirlerini yakından tanımalarının önemini vurgulayarak, gelecek için birlikte yeni başarılara imza atılacağı inancında olduğunu belirtti."
Kapadokya Eğitim Kültür Spor Turizm ve Doğa Sporları Derneği ( KAPSED) başkanı Oğuzhan Tekin‘e teşekkür eden Fahri Yıldız başta Ürgüp ve Kapadokya Bölgesi olmak üzere ülkemiz için faydalı olan bu tarz projelere Ürgüp Belediyesi olarak desteklerinin süreceğini belirtti.
Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat kolejinin öğretmen ve öğrencileriyle yaptığı görüşmede Kıbrıs eğitim sistemi ve Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat koleji hakkında bilgi aldı.
Türkiye´ deki ve Kıbrıs’taki eğitim sistemin çok yakın olduğunu belirten Savaş Özdemir "Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün iyi örnekleri ilçemizde uyguluyoruz. Bu projelerle ilçemizdeki okullarımızı daha aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Gençlerimiz bir hafta boyunca yapacakları faaliyetlerle aldıkları eğitimleri birbirleriyle paylaşacaklar..."ifadelerine yer verdi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.