banner461
banner195

Nevşehir AK Gençlik’ten GÖR-BİR’e Ziyaret

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve beraberindeki Partili gençler 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğini ziyaret etti.

Nevşehir AK Gençlik’ten GÖR-BİR’e Ziyaret
11 Mayıs 2016 Çarşamba 19:59

banner143
banner134
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve beraberindeki Partili gençler 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğini ziyaret etti. 

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Sami Kemikkıran tarafından karşılanan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve beraberindeki partili gençler Dernek Başkanı Mutlu ve Başkan Yardımcısı Kemikkıran ile istişarelerde bulunurken, derneğin çalışmalarıyla ilgili de bilgiler aldılar.  

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Her bireyin birer engelli adayı olduğunu söyleyerek, Peygamber Efendimizin ‘Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar, O sadece sizin kalplerinize ve amellerinize bakar’ Hadis-i Şerif’ini örnek göstererek, engellilerin tertemiz bir kalbe sahip olduklarını kaydetti.Özellikle genç engellilerin sorunlarına içtenlikle çözüm bulmak adına çalıştıklarını ifade eden Başkan Yanar, “Yapacağımız bütün faaliyetlerimiz ve projelerimizde engellilerimizi de düşünerek gerçekleştiriyoruz. İnşallah hep birlikte istişare ederek, engelli kardeşlerimizin hayat standartlarını yükseltmek için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Engelli olmanın bir sosyal farkındalık meselesi olduğunu ve her zaman böyle düşünülmesi gerektiğini kaydeden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, “AK Parti hükümetlerinin özellikle engelli vatandaşlara yönelik birçok adım attığına vurgu yapan, “Ülkemizde son yıllarda her kesim tarafından açıkça görünen, her alanda gelişime ve dönüşüme paralel olarak engelliler konusunda da somut, uygulanabilir projeler ve çalışmalar kendisini göstermiştir. Özellikle hükümetimizin ulusal düzeydeki sosyal politikaları geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak düzeydedir. Evde bakım hizmeti, evde bakım hizmeti aylığı, sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması, engellilerin kamuda istihdam edilmelerinin önünün açılması gibi burada ifade edemediğimiz birçok proje ve çalışma uygulanmıştır. Hükümetimizin her alanda olduğu gibi engelliler konusunda da bu hızlı, baş döndüren çalışmalarına ve projelerine gençlik kolları olarak biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu konuda üzerimize daha fazla yük bindiğinin farkındayız. Bu bilinç ve anlayışla sivil toplum kuruluşları ile çalışmalarımızı sürdürme gayretinde olacağız” ifadelerini kulandı.

GÖR-BİR Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran, Ak Parti gençlik kolları başkanı ve beraberindeki gençlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.  

Dernek Başkanı Erol Mutlu ise Gençlerin Türk siyaset hayatındaki önemine dikkat çekerken, Ak Parti Gençlik Kollarının ilimizde dinamik bir siyaset yapmasından son derece mutlu olduklarını dile getirdi.  

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğinin ilimizde son derece aktif olarak çalışmalarda bulunmasının kendilerini son derece mutlu ettiğine değindi. Dernek Yönetimine başarılar temennisinde bulundu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.