banner461

Nevşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşama Teşvik Ediyor

Nevşehir Belediyesi tarafından vatandaşları spor ile tanıştırmak, sporu sevdirmek, faydalarını anlatmak ve farkındalık düzeyini artırmak, Obezite ve hareketsiz yaşama dikkat çekmek, sağlıklı bir toplum yetişmesine katkı sağlamak amacıyla “Sağlığa Adım At” projesi başlatıldı.

Nevşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşama Teşvik Ediyor
22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:17

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından vatandaşları spor ile tanıştırmak, sporu sevdirmek, faydalarını anlatmak ve farkındalık düzeyini artırmak, Obezite ve hareketsiz yaşama dikkat çekmek, sağlıklı bir toplum yetişmesine katkı sağlamak amacıyla “Sağlığa Adım At” projesi başlatıldı. Proje kapsamında düzenlenen ilk etkinliğe Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’da katıldı.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 18 yaş üzeri tüm vatandaşların ücretsiz olarak katılabildiği etkinliklerin ilki Gazi Stadı’nda gerçekleştirildi.  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın da katıldığı etkinlikte katılımcılara Diyetisyen Nazmiye Ceran ve Yaşam Koçu Tahir Aslan tarafından beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve MedicalFitness Eğitmeni Erkan Aslan nezaretinde antrenman gerçekleştirildi.

Etkinliklere katılanları tebrik eden Belediye Başkanı Rasim Arı, katılımcılar arasında çekilecek kura ile 3 kişinin ücretsiz check-up ile ödüllendirileceğini ayrıca tüm katılımcılara çeşitli hediyelerin dağıtılacağını açıkladı.

Proje kapsamında ikinci etkinlik 28 Temmuz 2019 tarihlerinde Gazi Stadyumu’nda  ve 04 Ağustos 2019 Pazar günü Kızıl Çukur Vadisinde 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Katılımcılar başvuru önceliğine göre tespit edileceği her bir etkinliğin 100 kişi ile sınırlı olduğu projeye katılmak isteyenler müracaatlarını Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Hizmet Binasında bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne şahsen ya da 0384 213 2370 numaralı telefondan yapabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.