banner461
banner195

Nevşehir'de Bitmeyen yol çalışması bıktırdı

Nevşehir'in Şehit Haşim Gökmen Sokak ta devam eden ve yaklaşık 10 gündür bir türlü tamamlanamayan yol çalışması vatandaşları bıktırdı: " Bu yol Kazalara davetiye çıkarıyor"

Nevşehir'de Bitmeyen yol çalışması bıktırdı
07 Nisan 2016 Perşembe 20:57

banner143
banner134
Nevşehir halk eğitim merkezi karşısındaki Spor İl Müdürlüğü yanındaki tali yolda bir haftayı geçkin süredir tamamlanamayan yol çalışmaları nedeniyle mağdur kalan vatandaşlar bu yolun ne zaman tamamlanacağını merak ediyor.

Bitmeyen yol bıktırdı: "Kazalara davetiye çıkarıyor"

Nevşehir Belediyesine çıkan, Şehit Haşim Gökmen Sokak ta yaklaşık 500 metrelik yolda yaklaşık 10 gün süredir devam eden parke taş döşeme çalışmaları ile yolun bir türlü tamamlanamaması tepki çekiyor. Vatandaşlar, "Bu yol kazalara davetiye çıkarıyor. 10 gündür süren yolun bitmemesinin faturasını ise vatandaş ödüyor" dedi.

FİB Haber Merkezi olarak okuyucularımızdan gelen ihbarı değerlendiren Muhabirimiz çalışmaları bir türlü tamamlanamayan bu yolda incelemlerde bulundu. Görünen o ki, Bizde FİB Haber merkezi olarak 5-6 gündür takip ettiğimiz bu Yoldan geçen araçların sürücüleri, yol çalışmalarının yapıldığı alanı zor koşullar altında geçebiliyor. Çoğu zaman Nevşehir Halk eğitim merkezi karşısında ki kavşaktan Belediye'ye çıkan bu yolu kullanmak isteyen sürücüler bir anda yolun ortasında kalarak tehlike yaşıyor. Çareyi Geliş istikametindeki tek yönlü yolu ters istikamette kullanmakta bulan sürücülerin burada kaderi Allaha kalmış...  
Mecburen yolu ters yönden girerek kullanan sürücüler nedeniyle trafik sıkıntıya düşüyor.

Bugün Yarın Tamamlanacak!
Nevşehir Belediye Başkan Yarımcısı Oktay Şımarmaz konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında; "Bahar ayıyla birlikte iklimsel sebeplerle bozulan bazı yollarda bakım çalışmaları yapıyoruz. Özellikle parke taşlarda meydana gelen bozulmaları gidermek için eski yada kullanılamaz duruma gelen taşları yenisiyle sök tak şekinde yeniliyoruz. Bu kapsamda bakım onarım çalışmalarının sürdüğü bahse konu olan yerdeki çalışmalarımız 1-2 gün içinde tamamlanacak olup, anlayışları için halkımıza teşekkür ediyoruz dedi.
Vatandaşlarımız, Her zaman Çalışmalarında hızlı olmasıyla övündüğümüz ve sürekli zamanla yarışan Nevşehir Belediyesine bu kez Nazar mı değdi ? Yoksa çalışanlar işmi ağırlaştırıyorlar ? gibi sorulara muhatap olan Nevşehir Belediyesinin bu yoldaki çalışmalarının biran önce tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandas - 2 yıl önce
Şöyle oluyor işçiler 9 da geliyor 10-30 da çay molası 11-50 de öğle tatili 13 de iş bası 14-30 mola 17 mesai bitiyor git gel bayagı yoruluyorlar ki iş yapmaya Zaman kalmıyor.. Ha yapılan yol maximum 15 gün sonra aynı hali alır..
Avatar
Hamdi - 2 yıl önce
Abi rica ediyoruz şu parke taşları bıraksın lar sıcak asfalt ne zaman gelecek yollarımız çok bozuk bir kaç yer de deyil çoğu yer %90 bozuk yollarımız ın yetkililer ilgilensin abi bu yollarda haber yapın belediyemizin gözüne sokun iyice bıktık usandık bozuk yolların fotosunu çekip biriktiriyorum tv kanallarında gönderecem belediye başkanı hiç bu yollardan geçmiyormu görmüyormu
Avatar
sinan80 - 2 yıl önce
parke taş olayı köylerde bile kalmadı memlekette parke taş sevdası var.ben parkeköy diyor geçiyorum.
Avatar
Kaan - 2 yıl önce
Tamam işcileride anliyoruz yorucu bir is helal olsun adamlara ama 300 metrelik yer bukadar sündürülmezki arabanin altini cok kotu vurdum gecen gun bunun sorumlusu kim ? Hakkimi helal etmiyorum sorumlularina.