banner461
banner195

Nevşehir'de Ev Ve Süs Hayvanı Satanlara Eğitim Verilecek

Nevşehir'de Ev Ve Süs Hayvanı Satanlara Yönelik Eğitim Mayıs Ayında Başlayacak.

Nevşehir'de Ev Ve Süs Hayvanı Satanlara Eğitim Verilecek
20 Nisan 2016 Çarşamba 10:12

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi  tarafından Ev ve Süs Hayvanı satan işletme sahiplerine yönelik   Mayıs ayı içerisinde eğitim programı düzenlenecek.
5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği gereğince Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satmak isteyenlere yönelik olarak  hayvanların bakım ve korunmasına ilişkin olarak eğitim programı düzenlenecek. Eğitim programı, Nevşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Kapadokya Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecek.
 Mayıs ayı içerisinde Kapadokya Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek eğitimde, ev ve süs hayvanlarının korunmasına ilişkin Avrupa sözleşmesi, CİTES sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği, ev ve süs hayvanlarının üretim, satış, barınma ve eğitim yerleri hakkında yönetmelik, hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi ile hayvan ekolojisi konusunda bilgiler verilecek.
Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar 5 Mayıs 2016  Salı günü mesai saati bitimine kadar Nevşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ‘nün Sümer Mahallesi Aksaray Caddesi No :50‘deki adresine şahsen başvuru yapabilecekler.
Söz konusu eğitime katılanlara Nevşehir Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek. Katılım belgesi olmayan işletme sahipleri ise ev ve süs hayvanı  ticareti yapamayacaklar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.