banner461
banner195

Nevşehir'de Köy yollarının bakım – onarım çalışmaları hızla sürüyor

Nevşehir de Köy yollarının bakım – onarım çalışmaları hızla sürüyor

Nevşehir'de Köy yollarının bakım – onarım çalışmaları hızla sürüyor
09 Mayıs 2016 Pazartesi 11:06

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları başlatılan Gülşehir İlçesi Bölükören-Ovaören köy yolları asfalt bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı bölgede, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Avanos Kaymakamı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan, Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin ve İl Genel Meclis Üyesi Akif Kabukçuoğlu incelemelerde bulunarak İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi aldı.
İl Özel İdaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan, Gülşehir İlçesi Bölükören-Ovaören Köylerini birbirine bağlayan ve diğer köylere bağlantı yolu olan 11 km lik asfalt yolun bozuk olan 4 km lik kısmı sökülerek 1. Kat asfalt yapımı için, İl Özel İdaresi ekip ve ekipmanlarınca hazırlık çalışmaları başlatıldı. Ayrıca; 7 km lik kalan kısmı ise üzerine 2. kat asfalt kaplama yapılmak suretiyle bakım ve onarımdan geçirilecek.
Gerek 1. kat gerekse 2.kat asfalt yapımında, hazırlık safhası olan mıcır serim işi için ise bölgeye mıcır stoku yapılmaya başlandı. 2016 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinden ayrılan ödenek ile bakım ve onarım dahilinde yapımına başlanılan Bölükören-Ovaören arası ve diğer köy yollarına bağlantısı olan yolun en kısa zamanda tamamlanabilmesi için ekipler gayretle çalışıyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.