banner461
banner195

Nevşehir Merkez kentsel dönüşüm çalışmaları ne oldu?

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de daha önceden planlanan çalışmaların aksamasına neden oldu.

Nevşehir Merkez kentsel dönüşüm çalışmaları ne oldu?
05 Ekim 2016 Çarşamba 12:50

banner143
banner134
15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de daha önceden planlanan çalışmaların aksamasına neden oldu. Onlardan biri de merkez kentsel dönüşüm çalışmaları.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde hassasiyetle durduğu bilinen merkez kentsel dönüşüm projesinin bu darbe girişimi öncesinde başlatılması planlanıyordu ancak, darbe girişimi ve ardından gerçekleşen demokrasi nöbetleri nedeniyle bu projede istenilen seviyeye ulaşılamadı.

Başkan Ünver’in açıklamalarına göre pazar yeri civarından itibaren başlatılması planlanan merkez dönüşüm çalışmalarında henüz planlanan seviyeye ulaşılamaması kentsel dönüşüme dahil olan yerleşim merkezlerinde de Vatandaşı tedirgin ediyor. Zira bu yıl ciddi oranda ilerleme kaydedilmesi beklenen projenin ağır sürmesi vatandaşın bu konudaki beklentilerini de ertelemesi anlamına geliyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Adem pınar - 2 yıl önce
Nevşehirde hangi proje hızlı ilerliyorki , bekleyelim bakalım kentsel dönüşüm belki kendi kendine dönüşür
Avatar
... - 2 yıl önce
Darbe girişimiyle ne alakası var kardeşim biz 4 yıldır bekliyoruz pazar yerinin orayı
Avatar
Vatandas - 2 yıl önce
Bir aralar kasaplar carsinin da yikiliacagini duymustuk bu konu da bir bilginiz var mi sayin fib haber yoneticileri ? Kamuoyunu bilgilendirirmisiniz. .