banner461
banner195

Nevşehir Protokolü, Hırkatepesidelik Köyü Pilav Şenliğine katıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Murat Göktürk , Ebubekir Gizligider, Hırkatepesidelik Köyü Geleneksel Pilav Şenliğine" katıldı.

Nevşehir Protokolü, Hırkatepesidelik Köyü Pilav Şenliğine katıldı
27 Ağustos 2016 Cumartesi 16:24

banner143
banner134
Nevşehir ilinin Hacıbektaş ilçesine bağlı Hırka Tepesidelik Köyünde geleneksel bulgur pilavı şöleninin 4.sü düzenlendi. 

Hırka Tepesidelik köylülerinin kurmuş olduğu dernek öncülüğünde yapılan etkinliğe Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Hırka Tepesidelik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Cemal BERK, köy muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.     

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş şölende yaptığı konuşmada “Hemşerilerimizin birbirleri ile özlem giderdiği bir araya gelip kaynaştığı, sosyalleştiği hasret gidermelerine vesile olan bu şöleni düzenleyen ve şölende emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.     

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'te, ​"HIRKA-DER in bu yıl 4.sünü düzenlediği "Hırkatepesidelik Köyü Geleneksel Pilav Şenliğine" katıldık... Emeği geçen herkese ve şenliğe katılan katılamayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz" dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider'de, "Hırkatepesidelik Köyü 4. Geleneksel Pilav Şenliğinde hemşerilerimizle bir aradayız. Türk Bayraklarıyla süslenen alanda Birlik ve beraberlik görülmeye değer" dedi.

Şölen pilav ikramının ardından yöresel folklor gösterileri ile son buldu.

Hırka Tepesidelik köyü Yardımlaşma ve dayanışma dernek başkanı Cemal Berk; "Bu sene 3. Sünü tertip ettiğimiz şenliğimize katılımları için herkese teşekkür etti..

Büyük bir coşku ile kutladığımız şenliğimizle yıllardır bir araya gelemeyen bir birini göremeyen köylülerimizin eş dost akrabalarımızı bir araya getirdi.. Bir şenlik onun için önemlidir bir diğer önemli hususta köyümüz Hacıbektaş ilçesine bağlı Karacakurt Türkmenlerinin yaşadığı Karacakurtların bölgemize gelmesi ve yerleşmesi konusunda önemli bir köydür şenliğimize bölgemizde yaşayan Karacakurt Türkmenlerini de şölenimizde aramızda görmekten dolayı büyük onur duyduk"  dedi.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.