banner461
banner195

Nevşehir Tapu Müdürlüğü’nde FETÖ alarmı!

Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir'de de Alarma geçen Tapu Müdürlüğü, Hileli devirleri önlemek için tedbirler artırıldı.

Nevşehir Tapu Müdürlüğü’nde FETÖ alarmı!
30 Temmuz 2016 Cumartesi 15:41

banner143
banner134
15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ militanlarının mal kaçırmasını engellemek amacıyla Türkiye genelindeki tapu müdürlükleri alarma geçti. FETÖ üyelerinin tapu devirleriyle ilgili işlemler askıya alınırken, 15 Temmuz öncesi FETÖ ile iltisaklı kurumların yaptığı tapu devirleri de bloke edildi.

FETÖ militanlarının devirlerini askıya aldı.


15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY’yle irtibatlı kişilerin işlemleri konusunda Nevşehir Tapu ve Kadastro Müdürlüğü alarma geçti.

Genel Müdürlükten gelen talimat doğrultusunda, hakkında tutuklama, gözaltı kararı olan kişilerle ilgili işlem yapılırken Valilik, Kaymakamlık, Vergi Dairesi, Emniyet ve Savcılık ile irtibata geçilmesi, işlemlerde acele edilmemesi talimatı verildi. Şüpheli işlemler genel müdürlük tarafından bloke edildi. Savcılık tarafından bildirilen kişi ve kurumların gayrimenkullerine de şerh koyuldu.

Şüpheleri destekleyen belge veya ciddi emare bulunması durumunda; Maliye Bakanlığı ilgili mal varlığına ilişkin işlemlerin ertelenmesine yönelik karar alabilecek.

Genel Müdürlük talimatında, FETÖ tedbirlerinin vatandaşların tapu işlemlerini etkilememesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.


'ACELE ETMEYİN' TALİMATI

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, FETÖ mensuplarının mal kaçırmasını engellemek amacıyla tüm tapu müdürlüklerini uyardı. Darbe girişimiyle ilgili hakkında tutuklama, gözaltı kararı olan kişilerle ilgili işlem yaparken valilik, kaymakamlık, maliye, emniyet ve savcılık ile irtibata geçilmesi, işlemlerde acele edilmemesi talimatı verildi. Taşra teşkilatlarında alınan önlemlerin yanı sıra genel müdürlükte de çeşitli önlemler alındı. Şüpheli işlemler genel müdürlük tarafından bloke edildi. Savcılık tarafından bildirilen kişi ve kurumların gayrimenkullerine de şerh koyuldu. Önlemlerin örgütle bağlantısı olmayan vatandaşların tapu işlemlerini herhangi bir şekilde etkilemediği bildirildi.

DEVİRLER MERCEK ALTINDA

Öte yandan, FETÖ ile iltisaklı kurumların 15 Temmuz öncesi yaptığı tapu devirleri de mercek altına alındı. Darbe girişiminden kısa bir süre önce yapılan bazı tapu devirleri tespit edildi. Bu işlemler bloke edildi. FETÖ mensuplarının tapu devriyle ilgili talepleri ayrıca emniyet ve savcılık birimlerine de iletildi. Muvazaalı işlemlere aracılık eden kişiler hakkında da işlem yapılacağı öğrenildi.

ŞÜPHELİ İŞLEMLER ASKIDA

Aklama veya terörizmin finansmanı suçuyla ilişkili olduğuna dair şüpheyi destekleyen belge veya ciddi emare bulunması durumunda; Maliye Bakanlığı ilgili mal varlığına ilişkin işlemlerin ertelenmesine yönelik karar alabilecek. Maliye Bakanı'nın ilgili mal varlığına ilişkin işlemlerin ertelenmesine yönelik kararı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı'nca (MASAK) ilgili yükümlülere tebliğ edilecek. Yükümlüler, tebliğ tarihinden itibaren 7 iş günü süresince kararda belirtilen işlemleri yapamayacaklar.


Sabah

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.