banner461

Nevşehir Valisi Aktaş, Kırıkkale'de AHİKA toplantısına katıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) eylül ayı olağan yönetim kurulu toplantısı, Aksaray Valisi ve AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Pekmez başkanlığında yapıldı.

Nevşehir Valisi Aktaş, Kırıkkale'de AHİKA toplantısına katıldı
06 Eylül 2016 Salı 23:10

banner143
banner134
Toplantıya Aksaray Valisi ve AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Pekmez'in yanı sıra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Vali Pekmez, Kırıkkale Valiliği Salonu'ndaki toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, bir önceki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaları değerlendireceklerini söyledi.

Ajansın, teknik destek programları açısından geçen ay içinde önemli gelişmelere imkan sağladığını belirten Pekmez, şöyle konuştu: 

"Geçtiğimiz ayın önemli gelişmelerinden biri de, 2016 yılı Teknik Destek Programı başvuru sürecinin tamamlanmış olmasıdır. Program kapsamında Aksaray'dan 2, Kırıkkale'den 20, Kırşehir'den 8, Nevşehir'den 11, Niğde'den 12 olmak üzere toplam 53 Teknik Destek Programı başvurusu kabul edilmiş ve projelerin değerlendirme süreci başlatılmıştır. Toplantımızda yine 2016 yılı Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri (KOBİ) Geliştirme ve Mali Destek Programı ve 2017 yılında İstanbul'da düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katılım konusu da görüşülecek."

Bölge illerinde girişimcilik kültürünü daha da geliştirmek için uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenleyeceklerini de belirten Vali Pekmez, paydaşların kurumsal kapasitelerini artırmaya yönelik dış ticaret, finansal okur yazarlık ve medya okur yazarlığı eğitimlerinin organize edileceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.