banner461
banner195

Nevşehirli Hacı Adayları Mekke’ye Hareket Etti

Nevşehir ilimizden 2. Kafile olarak, 11.08.2016 tarihinde 165 hacı adayı Kapadokya Havalimanından Medine’ye hareket etmişti.

Nevşehirli Hacı Adayları Mekke’ye Hareket Etti
19 Ağustos 2016 Cuma 15:18

banner143
banner134
Nevşehir ilimizden 2. Kafile olarak, 11.08.2016 tarihinde 165 hacı adayı Kapadokya Havalimanından Medine’ye hareket etmişti.

Nevşehir Hacı adayları Medine-i Münevvere’ de son ziyaretlerin yaparak, Mekke-i Mükerreme’ye hareket ettiler.

Nevşehir Hacı adaylarının Medine’de ilk ziyaretleri, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in de kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi oldu.

Mekke-i Mükerreme öncesi ziyaretlerde bulunan hacı adayları, ibadetlerini ve dualarını dünyanın her bir yerinden on binlerce insanın geldiği Mescid-i Nebevi’de yaptı.

Hacı adayları salavatlar getirerek, Hz. Muhammed (S.A.V.) ile birlikte Hz. Ebubekir (r.a.) ve Hz. Ömer (r.a.)’inde medfun olduğu hücre-i saadeti ziyaret etti.
Hacı adayları on binlerce sahabe ve İslam büyüğünün de bulunduğu Cennet’ül Baki mezarlığını da ziyaret etti.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette, yakınları içinde dua ederek, onlarında en kısa sürede kutsal toprakları ziyaret etmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ettiler.
Hacı adayları, Medine-i Münevvere’ de birçok kutsal mekânları ve ecdadımızdan kalan tarihi yerleri de ziyaret ettiler.

Nevşehirli hacı adaylarına kafile başkanı olarak rehberlik eden A. Muhammed Çınar; “Elhamdülillah, burada ibadetlerimizi eda etmeye, ziyaretlerimizi gerektiği gibi yapmaya ve görevlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Milletimizin bizimle gönderdikleri emanet selamlarını ilettik. Ülkemizin dirliği, birliği ve bütünlüğü için dualar ettik. Rabbim kabul eylesin inşallah’ dedi.

Nevşehirli hacı adayları Rasulallah (S.A.V.) Efendimizden ayrılmanın üzüntüsüyle, Kâbe’ye kavuşmanın da sevinciyle Medine’den ayrılarak, Mekke’ye hareket ettiler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.