banner461
banner195

Özdemir, “Uğur Geç Kaldı”

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur’un açıklamalarına yanıt verdi.

Özdemir, “Uğur Geç Kaldı”
17 Ağustos 2016 Çarşamba 20:06

banner143
banner134
Nevşehir’de FETÖ/PDY soruşturmaları çerçevesinde devlet tarafından el konulan eğitim kurumlarının değerlendirilmesi aşamasında Nevşehir’e Güzel Sanatlar lisesi açılması konusunda Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur’un açıklamalarının kamuoyuna net bir şekilde aktarılmadığını savunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, söz konusu güzel sanatlar lisesi konusunda 12 Ağustos 2016 tarihinde bakanlıktan onay çıktı.  
Özdemir, “Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizde FETÖ/PDY soruşturmaları çerçevesinde el konulan eğitim kurumlarının güzel sanatlar lisesi olarak değerlendirilmesinin ilimiz açısından faydalı olacağını açıkladı. Ancak bu konuda eski Lara kolejinin ilimizde güzel sanatlar lisesi olarak değerlendirilmesi konusunda 12 Ağustos 2016 tarihinde bakanlık onayı alındı. Başkan Uğur’un bu gelişmeden haberdar olup birkaç gün sonra bir ikinci haberle biz söylemiştik diyerek kamuoyunu yanıltıcı üslup içerisine girmesini doğru bulmadığımızı ifade etmek isterim. İlimiz milli eğitim müdürlüğünün konuyla ilgili çalışmalarını en kısa zamanda tamamlayıp bu eğitim kurumunun ilimize kazandırılmasını bekliyoruz. İlimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.