banner461
banner195

Selçuk Üniversitesi Ve TÜFAD'ın Düzenlediği Şenlikte Nevşehir'i Temsil Ettiler

"Mevlana'nın Hoşgörüsüyle 15 Temmuz Demokrasi Günü Türkiye Yıldızları Futbol Şöleni" 45 ilden yaklaşık 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi  Ve TÜFAD'ın Düzenlediği Şenlikte Nevşehir'i Temsil Ettiler
04 Ağustos 2016 Perşembe 21:34

banner143
banner134
TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, Konya Atatürk Stadı'ndaki törende, ülkenin geleceği olan çocukların kendilerine umut verdiğini söyledi.
Çocuklara güvendiklerini belirten Dilber, "Dernek olarak, 'Çocuğun ve topun olduğu her yerde TÜFAD vardır' sloganıyla tüm sporcularımıza müsabakalarda başarılar dileriz." dedi.

Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de ülkenin geleceği olan sporculara ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını vurguladı.

Çocuklara önlerindeki yılları güzel geçirmeleri tavsiyesinde bulunan Şahin, şunları kaydetti:

"Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu coğrafya insanlık tarihi boyunca hep zordur çünkü insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerindendir. 11 bin yıllık insanlık tarihinde 11 medeniyet geçmiştir bu coğrafyadan. Çeşitli kültürlerin birikimleri var Anadolu'da. Kıtaların birleşme noktası olmasından da büyük öneme sahiptir. Tüm dünyanın gözü Türkiye'nin üzerindedir. Bu nedenle birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Bizler geldik gidiyoruz. Yarın bu ülkeyi sizlere emanet edeceğiz. Koltuklarımızı teslim edecek altın değerinde çocukları, sizleri arıyoruz. Bu açıdan kendinizi geliştirmenizi ve bu ülkeye hizmet etmenizi bekliyoruz. Birleştirici yönlerimizi bulmalıyız. Birbirinize iyi sarılın, birbirinizi kucaklayın. Bu millet eğer dimdik ayakta kalacaksa insanlık tarihindeki yerini devam ettirecekse ancak birlikteliğiyle bunu gerçekleştirebilir."

TÜFAD Nevşehir şubesi olarak İlimiz kulüplerinden 12 sporcu 1 Antrenör Safa YÜNCÜ) 1 Yönetici  HAZIM ÇAVUŞOĞLU şube başkanı Kenan GERÇEKER OLARAK  Etkinlikte yerimizi Aldık  Konya Valimiz.Konya belediye başkanı Ziyaretimizden sonra Müsabakalar oynandı.

 Şenlik sayesinde demokrasiye sevgiyi Mevlana'nın hoşgörüsüyle buluştuğu Şenlikler e   "Türkiye genelinden 45 ilden 42 takımın katıldığı futbol şöleninde 12 yaşında yaklaşık 500 sporcumuz mücadele etti. Sporcular, üç ayrı sahada 84 müsabakaya çıkarak ter döktü. 4 Müsabaka yapan Tüfad Nevşehir Takımımız üstün bir performans göstererek.1 galibiyet.2 bereberlik.1 mağlubiyet alarak turnuvayı tamamlamıştır. Turnuva sonrası sporculara çeşitli hediyelerverilmiştir." 2013 yılından beri İlimizdeki Çocuklarımıza dış temas yaptırarak onların sosyal taraflarınıda geliştirmek için Çaba sarfediyoruz. Bundan sonrada bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecektir.kamu oyuna saygılarımızla duyrulur.

Tüfad Nevşehir Yönetimkurulu Adına Başkan KENAN GERÇEKER 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.