banner461
banner195

Topaç ile İcik Köyü Arası Yeni Yol Çalışmalarında Sona Gelindi

Nevşehir'in Acıgöl İlçesine bağlı Topaç Köyü ile Merkez İcik Köyü arasında yapımı devam eden yeni yol çalışmalarında sona gelindi.

Topaç ile İcik Köyü Arası Yeni Yol Çalışmalarında Sona Gelindi
11 Mayıs 2016 Çarşamba 21:45

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları başlatılarak tamamlanma aşamasına gelen Acıgöl İlçesi Topaç Köyü ile Merkez İcik Köyü arasında bulunan mevcut eski yolun iptal edilerek yeni yol çalışmalarının yapıldığı bölgede, Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali TANRIVER, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, Avanos Kaymakamı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa ELDİVAN, Acıgöl Kaymakamı Mustafa ÇAKIR, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan ERTAŞ, Acıgöl Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan GÜL,Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Musa MUTLU ve Topaç Köyü Muhtarı incelemelerde bulunarak İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi almışlardır. Alınan bilgi doğrultusunda;

   Nevşehir İl Özel İdaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan aynı zamanda İdarenin ekip ve ekipmanlarınca yapımına başlanılan Acıgöl İlçesi Topaç Köyü çıkışı ile Merkez İcik Köyü istikametini birbirine bağlayan mevcut eski yolun kış mevsimi şartlarında aşırı buzlanma sebebiyle araç çıkışlarını etkilediğinden, 3,5 km lik eski yolun tamamen iptal edilmesine yapılan çalışmalar ve ölçümler sonucu karar verilmiştir.
     Bu sebeple Topaç Köyü ile İcik Köyü arasında bulunan yolun ulaşıma daha sağlıklı hizmet verebilmesi amacıyla mevcut eski yolun 30 metre alt kısmında bulunan ve kota seviyesi daha düşük olan bir noktada çalışmalar başlatılmış olup bugüne kadar 3,5 km lik yolun ham hali tamamlanıp, temel malzemesi serildikten sonra 1.kat asfaltı atılarak yolun hizmete açılması planlanmaktadır.

     2016 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinden ayrılan ödenek ile yapımına hızla devam edilen yeni köy yolunun tamamlanarak hizmete açılması için ekiplerimiz gayretle çalışmaktadır.
     Acıgöl İlçesi köy yollarımızın yapımında da destekleriyle yardımlarını bizlerden esirgemeyen Sayın Valimize ve Nevşehir Milletvekillerimize teşekkür ederiz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.