banner461
banner195

Türk Sağlık-Sen’liler “Ankara Yazı”nı izledi

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı ve beraberindeki sendika yönetici ve üyeleri son günlerde en çok adından bahsettiren yerli sinema yapımlarından Ankara Yazı isimli filmi izledi.

Türk Sağlık-Sen’liler “Ankara Yazı”nı izledi
14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:15

banner143
banner134
Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin ile bazı sendikaların yönetici ve üyelerinin katıldıkları kültürel etkinlikte oldukça duygulu anlar yaşadılar.
Ankara'da solcuların uğrak mekanı olan bir kahvehane 10 Ağustos 1978 günü taranır. Ülkedeki sıkıyönetim dahi bu ve benzeri vahşete engel olamaz. Daha sonraları Balgat Katliamı olarak anılacak olaydan birkaç saat sonra, polis etraftaki semtlerde, olayla bağlantısı olduğuna inandığı  pek çok ülkücü genci gözaltına alır. Gözaltına alınanlar arasında henüz 20 yaşında olan Mustafa Pehlivanoğlu da vardır. Mustafa'nın gözaltına alınmasıyla sonrası annesi Zeynep ve babası Ahmet Bey'in hukuki mücadelesi başlar. Aradan geçen yıllarda 12 Eylül Askeri Darbesi'nin kurduğu mahkemede idam cezası alan Mustafa Pehlivanoğlu, anne ve babasının haberi bile olmadan bir sabah idam edilir.
Yönetmenliğini Kemal Uzun'un yaptığı 'Ankara Yazı-Veda Mektubu'nda başrolleri Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Münir Can Cindoruk, Burçin Abdullah, Ümit Acar, Tuncer Salman ve Sefa Zengin paylaşırken, filmin yapımcılığını Galip Güner ile Elin Ecealp üstleniyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.