banner461
banner195

Ürgüp Belediyesinden Büyük Otelle İlgili Kamuoyu Açıklaması

Ürgüp Belediyesinin mülkiyetinde bulunan otel binası ile ilgili, ihaleyi alan holdingin açıklamasının ardından, kamuoyu açıklaması Belediyenin Hukuk Servisinden yapıldı.

Ürgüp Belediyesinden Büyük Otelle İlgili Kamuoyu Açıklaması
12 Eylül 2016 Pazartesi 00:28

banner143
banner134
Belediyemiz mülkiyetinde olan otelimizin işletme hakkı 2014 yılında yapılan ihale ile DORAK Holding bünyesinde bulunan TAN Turizm AŞ’ye 15 yıllığına kiralanmıştır.
Yapılan ihaleye müteakip karşılıklı imzalanan kira sözleşmesinin bağlayıcı hükümlerine rağmen ilgili firma aldığı basit onarım izni dışına çıkarak binamıza zarar vermiş ve binamızın ilk yapılan bloğunun taşıyıcıları ile oynayarak binamızı teslim aldığı mevcut durumdan bugünkü içine girilemez haline getirmiştir.
Şirketin vaki  bildirim ve talepleri belediyemizi ve Ürgüp’ün değerini hep sanık sandalyesine oturtan talepler olmuştur. Bu talepler Belediyemizce kabulü mümkün olmayan taleplerdir. Nitekim, bu talepler Belediye meclisimizde değerlendirilmiş ve Ak Partili, MHP’li ve CHP’li 15 değerli Meclis Üyesininoyları ile OYBİRLİĞİ şeklinde reddedilmiştir.
İhaleden sonra yapılan sözleşme, Dorak’a bağlı Tan Turizm tarafından tek taraflı olarak mesnetsiz ve hakkaniyet ölçülerine uymayacak bir şekilde bozulmuştur. Yani projenin kaçan tarafı belediyemiz değil, talihsiz açıklamayı yapan taraftır.
Hiçbir kişi ve kuruluşun menfaati ve isteğine uygun talep Ürgüp Belediyesinin seçilmiş meclisinin talebi ve Ürgüp Halkının âli menfaatinden üstün değildir.
Konu hukuk zeminine taşınmıştır. Biz Belediye olarak haklı davamızdan geri adım atmadık, atmayacağız. Ancak şirket yetkilisi şahsın talihsiz açıklamaları halkımız tarafından komik ve algı oluşturma operasyonu olarak değerlendirilmiş ve bir Sayın Milletvekilimizin konuya müdahilmiş gibi gösterilmesi şaşkınlıkla karşılanarak manidar bulunmuştur.
Zamansız ve talihsiz açıklamayı şiddetle reddediyor.  Konunun değerlendirilmesini şaşmaz yargı kararına ve halkımızın derin sağduyulu vicdanına havale ediyoruz.
Bu konu ile ilgili gerekli teknik açıklamaları konu yargıda oluşu sebebi ile daha etraflı paylaşmak hukuka saygı anlayışımıza uygun görülmemiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ürgüp Belediyesi adına
 
Avukat Mehmet Yücel

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
JT - 2 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum.Büyük Otel Ürgüp Halkı'nındır.Yık ,dök ondan sonra da bina çürük diye mesnetsiz iddialarla kamuoyunu yanılt.Ürgüp sakinleri olarak sonuna kadar konuyu takip edelim,Büyük Otel'e sahip çıkalım ki uğratılan zarar tazmin edilsin.Haydi Ürgüp.