banner461
banner195

Avanos'tan Seri Haberler

Avanos Belediyesi'nin çalışmaları günlük periyodik olarak olanca hızıyla sürüyor.Avanos ta Cumhuriyet Mahallesinde Kilit Parke Yol Yapım Çalışmaları devam ediyor.*-Yeşil Alanlarımızın Çevresine Perforje Çit Çalışması.*-Kapalı Halı Sahamızın İdare Binası ve Soyunma Odaları Yapılıyor.İşte haber detayları...

Avanos'tan Seri Haberler
10 Temmuz 2013 Çarşamba 15:03

banner143
Avanos'tan Seri Haberler
İlgili Galeriye Git
banner134
Cumhuriyet Mahallesinde Kilit Parke Yol Yapım Çalışmaları
 
Altyapısı tamamlanan sokaklarda, belediyemiz  tarafından kilit parke yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Doğal Gaz bağlantıları tamamlanan ve içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmaları kapsamında servis hattı yenilenerek abone bağlantıları çekilen yollarımızda kilit parke taş döşeme çalışmaları süratle devam ediyor.

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde 542., ve 547. sokaklarda kilit parke yol yapım çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Sokaklarda greyder ile mevcut yol sıyrılarak kotu düşürülüyor ve akıntı verilerek drenaj ayarları yapıldıktan sonra kilit parke döşeme çalışmalarına geçiliyor. Kilit  parke döşenen yollar silindir ile sıkıştırılarak üzeri kumlanıyor ve yeni sokaklara geçilerek çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. 

Yeşil Alanlarımızın Çevresine Perforje Çit Çalışması
 
Kızılırmak  kenarında  yoğunluğun  fazla  olduğu  yerlerde, yeşil alan ve yürüyüş yollarının sınırları perforje ayaklar ve  galveniz  kaplamalı zincirlerle çevriliyor.

Sürdürülebilir yeşil alanlar için, yapmak kadar devamlılığını da sağlayabilmenin önemli olduğu günümüzde, özellikle insan yoğunluğun fazla olduğu yeşil alanlarımızın ve yürüyüş yollarının sınırlarını ayırmak üzere estetik perforje ayaklar ve galvenizli zincirlerle çit çalışması yapılıyor.

Çit çalışmaları, Belediye hizmet binası arkasında ve Merkez Camii yanında yapılıyor.

Kapalı Halı Sahamızın İdare Binası ve Soyunma Odaları Yapılıyor
 
Belediyemiz   tarafından,  Cumhuriyet  Mahallesi  506. Sokakta  bulunan spor kompleksi alanında yapımına başlanan  kapalı halı saha çalışmaları  hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz ay temel betonu atılarak inşaatına başlanan kapalı hala sahamızın çelik kontriksiyonlarının montajı, üzerinin kapatılması ve dünya standartlarında olan yapay çim zemin kaplamasının tamamlanmasının ardından içerisinde soyunma odaları ve wc'lerin yer alacağı idari binanın inşaatına geçildi.

Gerek sıcak gerekse soğuk ve yağışlı hava şartlarında hizmet verecek şekilde inşaa edilen kapalı halı sahanın idare binasının temel kalıpları atıldı ve inşaat çalışmaları aralıksız yürütülüyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.