banner461
banner195

Demokratikleşme Paketinin Nevşehir'e Faturası En Az 100 Bin TL

Nevşehir Üniversitesinin Demokratikleşme paketi içerisinde isminin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesi üzerine tepeden tırnağa yeni bir üniversite kurulmuşcasına yeni çalışmalar başlatıldı... Elbette bunun mali faturası da oldukça ağır...Peki bu faturayı kim ödeyecek?

Demokratikleşme Paketinin Nevşehir'e Faturası En Az 100 Bin TL
09 Aralık 2013 Pazartesi 14:03

banner143
banner134

Demokratikleşme Paketinin Nevşehir'e Faturası En Az 100 Bin TL..

Nevşehir de Üniversite isminin değişikliği adeta sıfırdan bir üniversite çalışmasını yeniden başlattı.
Üniversitemizde Fakülte sayısı 7, meslek yüksek okul sayısı altı olduğu göz önünde bulundurulduğunda tabela değişimi,logo tarımı,yönlendirme ve makam tanımlayan logo,flamalar ile basılı üretilen materyaller ortalama tahmini kabaca ortalama en az 100 bin liralık bir maliyeti ortaya koyuyor.
 

Şimdi Demokratikleşme Paketinin Nevşehir'e Faturasını kim karşılayacağı ise merak konusu...
Tamamına yakını Nevşehirli hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan Üniversitemizin bu mağduriyeti karşısında  Tüm Kamuoyu gibi Bizlerde Bu konuda Nevşehir Milletvekillerinin konuya ilişkin açıklamalarını bekliyoruz....

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Nevşehir ilinde bulunmaktadır. Eski adı Nevşehir Üniversitesi'ydi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yaşar TAŞKESEN - 4 yıl önce
burada bu parayı kimin karşılayacağı önemli değil ki.buşa gi̇den bi̇r para var ortada.bu para en azından ihtiyacı olan öğrencilere burs olarak verilse nasıl olurdu.ne yani hacıbektaş üniversitesi olunca eğitim de fark mı atıldı. yoksa öğrencilerin giderleri mi ortadan kalktı.yazık değil mi bu paralara. israfın her türlüsü haramdır.
Avatar
öz nevşehirli. - 4 yıl önce
beş senede bi yemin için bide nevşehir üniversitesini hacı bektaş ünüversitesi yaptık diye guya birilerine şiringörünmek için t.b.m. meclis kürsüsünden konuşan sayın vekillerimizde o 100.00 tlyi tahsis edin hiç olmassa bi katkıda biz yaptık diye bilirler.
Avatar
vekil - 4 yıl önce
vekillerden alın parasını.
Avatar
hepsini değil - 4 yıl önce @vekil
nevşehir kısmının parasını alın bence çünkü başına nevşehir ekletmek için insan üstü çaba sarfettiler hak yemeyelim ayıp:)
Avatar
hakan çil - 4 yıl önce
rezalet otesı bi açilim tutturmussun gıdıyorsun
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
ayrımcılığı devlet yapıyor. kürt kökenli vatandaşlarımıza bazı ayrıcalıklar verildi.alevi kökenli vatandaşlarımıza da bu şekilde sus payı verildi.
Avatar
siyasetçi - 4 yıl önce
isim değişikliği teklifini veren sayın gizligidermiş heralde nevşehir ve nevşehirliye yaptığı ihanetin bedelini kendisi ödeyecektir. burada sorun 100 bi tl mi nekıymeti var sayın vekil finanse eder o konuda problem yok
Avatar
BEKDİKLİ - 4 yıl önce
bence nevşehir'i de kaldırmak lazım! hatta 50 plakayı da değiştirmek lazım mesala 0.50 yada 51 olabilir