banner461
banner195

Geri Gelir mi?

Bursa’dan 1996 yılında Nevşehir’e atanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, 36′inci kez görevinden alınıp başka yere atandı.

Geri Gelir mi?
01 Ağustos 2014 Cuma 10:24

banner143
banner134

 Geri Gelir mi?

NEVŞEHİR(MHA) Bursa’dan 1996 yılında Nevşehir’e atanan İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, 36′inci kez görevinden alınıp başka yere atandı.
Nevşehir İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Velettin Birsöz, görev yaptığı 1996-2014 yılları arasında Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesi başta olmak üzere Karabük’ün Safranbolu ilçesi Turizm Danışma Şefliği, Hatay Cilvegözü sınır kapısı, Kars, Bitlis, Tunceli ve başkent Ankara’ya Kültür ve Turizm Müdürü, Araştırma Planlama Kurulu üyeliği gibi görevlendirme ve tayin edilerek gönderildi. Birsöz her defasında İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

2009 yılında 34′üncü kez mahkeme kararı ile Nevşehir’deki makamına dönen Velettin Birsöz iki yıl sonra da Bitlis Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne atanmıştı.15 yıllık süreçte ortalama her yıl birden fazla görevden alınan Velettin Birsöz, her görev yeri değişikliği ve mahkeme kararı ile yeniden görevine dönüşte aldığı yolluklarla da 91 yıllık Türkiye Cumhuriyeti döneminde en sık tayin edilen müdür unvanının yanında, en fazla yolluk alan idari müdür unvanının da sahibi oldu.Her atama döneminden sonra kendisine yönelik haksızlık yapıldığını gerekçe göstererek mahkemeye başvuran Birsöz, 34 kez mahkeme kanalıyla görevine dönmüştü.26 Temmuz 2014 tarihinde ise Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz başka bir görevde çalışmak üzere görevinden alındığı Resmi Gazetede yayımlandı.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Geri Gelir mi?

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bekır - 4 yıl önce
gidişi olsun gelişi olmasın
Avatar
sayın velettin bey - 4 yıl önce
seni ve bizleri yaratatan yüce allah herşeye kadirdir.sakın allahın varlığını ve birliğini unutma.cenabı allah emekliğiğinde rahat ve huzur vermesin sen personele ne çektirdi isen persenel senden ne çekti ise allahda sena bunları çektirsin daha diyeceğim yok ne oo sen personell bide utanmadan hayır duamı bekleyecektin. yada personel sana duamı edecekti
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
bu adam gene mahkemeye gider gene gelir :))
Avatar
BİR ŞARTLA GERİ GELMEZ - 4 yıl önce
eğer ekmelettin cumhurbaşkanı olursa velettin de onun danışmanı olur ve nevşehire geri gelmez. yoksa geri gelir :)
Avatar
gelirhemde kesin - 4 yıl önce
siyasetin bukadar açığı varken ve insanlar birbirine bu kadar gede kalmışsa gelir