banner461
banner195

Nevşehir'de 2017 Yaz Kur'an Kursları Açıldı

Nevşehir Müftülüğü tarafından 2017 Yaz dönemi Kur’an Kurslarının başlaması nedeni ile camilerde açılış programları yapıldı.

Nevşehir'de 2017 Yaz Kur'an Kursları Açıldı
15 Haziran 2017 Perşembe 15:08

banner143
banner134
Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, il Merkezinde bulunan bazı Camilerde düzenlenen Yaz Kur’an Kursları açılış programına katıldı. Bu kapsamda İl Müftüsü Öztürk ilk olarak merkez Taşlıbel camiinde Yaz KURAN KURSU Açılışını yaptı.

Öztürk
 burada yaptığı konuşmada çocuklarımız için yapılan bu hazırlıklardan dolayı cami görevlilerine, kurslara katılımlarından dolayı çocuklara ve çocukları camilere gitmeleri koşunda teşvik eden, bizzat ellerinden tutarak camiye getiren anne babalarına teşekkür etti.  

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, “Bu günlerde iki önemli anı aynı anda yaşamaktayız. Birincisi Mübarek ramazan ayı, ikincisi yaz Kur’an kurslarının başlaması, önemli olan bu iki önemli olayı idrak edebilmektir. Diyanet işleri başkanlığı olarak bu yavrularımıza sahip çıkarak bu önemli iki anı çocuklarımızı sıkmadan eğlenceli bir şekilde yaşatmak ve öğretmek için Yaz Kur’an Kurslarını başlattık. Bu kurslarımız çocuklarımıza dini bilgileri öğretme mekanlarıdır, buradan anne ve babalara seslenmek istiyorum, onları tebrik ediyorum, çocuklarının elinden tutup kurslara götürerek hocalara teslim ettiler. Bu sorumluluk sadece bu kadar olmamalı, çocuklarımızı takip etmeliler, camiye gidiyoruz diye başka yerlere gitmelerine müsaade etmemeliler, gündüz kurslarda öğrendiklerini akşam sormalılar. Öğretmenlerimize ve hocalarımıza da düşen görevler var. Bize emanet edilen bu yavrularımıza güler yüz tatlı dilli davranarak eğitim vermeliyiz. Böyle davranarak islamı sevdirmeli kur’an-ı sevdirmeliyiz. Bu durumda bu yavrularımız hocayla barışık olacak, cami ile barışık olacak hayatla barışık olacaktır. Çocuklarımızı da tebrik ediyorum. Yaz tatillerini gezmek oyun oynamakla geçirmek yerine Yaz Kur’an Kurslarına gelerek değerlendirecekler. Yemek yemeyi, okumayı, sohbet etmeyi öğrenmek nasıl gereklilikse dinimizi öğrenmekte aynı şekilde gerekliliktir. Yaz dönemi bu kurslarımızın siz çocuklarımız için, aileleriniz için ve bizler için hayırlı olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.
 
Cami içerisindeki çocuklarla sohbet eden Müftü Yaz kursları işleyişi ile ilgili cami cami imamı Ahmet Aydemir'den bilgi aldı.

Yaz kuran kurslarına bu sene katılım geçmiş yıllardan daha fazla ilgi gördü.  

Allah evlatlarımızı KURAN yolundan ayırmasın.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.