banner461
banner195

Nevşehir de Kuaförlere Hijyen Eğitimi

Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programı çerçevesinde ilimizde bulunan Kuaför esnaflarına ve yanlarında çalıştırdıkları personellerine hijyen eğitimi verildi.

Nevşehir de  Kuaförlere Hijyen Eğitimi
24 Nisan 2014 Perşembe 19:32

banner143
banner134

 Kuaförlere Hijyen Eğitimi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programı çerçevesinde ilimizde bulunan Kuaför esnaflarına ve yanlarında çalıştırdıkları personellerine hijyen eğitimi verildi.

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa 100 dolayında kuaför esnafı ve personelinin yanı sıra Oda Yetkilileri de katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı – Biyoloji Öğretmeni Halis Yamaç, Kuaför esnafının işyerlerinde uymaları gereken hijyen kuralları ile ilgili bilgiler aktardı.

Yamaç, daha önce berber ve kuaförlerin portör muayenesi olduğunu ve kart aldığını belirtirken, yeni uygulamayla portör muayene kartlarının iptal edildiğini ve hijyen belgelerinin olmasının zorunlu getirildiğini belirtti.

1 Günlük eğitimin ardından yapılan sınavı başarıyla geçen Kuaför esnaflarına ve personellerine hijyen eğitim belgesi verileceği bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.