banner461

Nevşehir'de Sinek ve Haşerelerle Mücadele Başladı!

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Nevşehir'in Köylerinde Sivrisinek Ve Haşerelere Karşı İlaçlama Çalışmaları Başlatıldı.

banner15
Nevşehir'de Sinek ve Haşerelerle Mücadele Başladı!
08 Haziran 2018 Cuma 03:43

banner143
banner134

Nevşehir il özel idaresi tarafından, Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES’lerle birlikte değişen ekosisteme bağlı olarak, Kızılırmak nehrine yakın köylerde baş gösteren ve hızlı bir yayılım gerçekleştiren Simullium spp (üvez) sineğine karşı larvasit ilaçlaması başladı.

Kou hakkında Özel idareden yapılan açıklamada; Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES'lerle birlikte sıcakların artmasıyla ve değişen ekosisteme bağlı olarak Kızılırmak nehrine yakın köylerde baş gösteren Simullium spp (üvez) sineğine karşı, Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından larvasit ilaçlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarda, Gülşehir merkez ve ırmak bucağı köyleri ve ayrıca 6 km ara ile ırmak suyu ilaçlanmıştır. Ayrıca dört aracımızla dört ayrı ekip tarafından Merkez ve İlçe köyleri akşam saatlerinde ilaçlanması yapılarak köylerimizin daha yaşanılabilir hale getirilmesi sağlanmaktadır. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.