banner461
banner195

Nevşehir Umke Hatay Görevinden Döndü

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) 1 Şubat – 11 Şubat tarihleri arasında Hatay’daki görevini tamamlayarak ilimize döndü.

Nevşehir Umke Hatay Görevinden Döndü
16 Şubat 2016 Salı 16:24

banner143
banner134
Suriye’deki çatışmalar sebebi ile Ülkemize sığınan Bayırbucak Türkmenleri için Hatay’ın Yayladağı ilçesi yakınlarında sınırın sıfır noktasına kurulan kamp içinde oluşturulan sahra hastanesinde Suriye’den gelen göçmen ve yaralılara sağlık hizmeti vermek üzere görevlendirilen Nevşehir UMKE Sorumlusu Fahrettin ÖCALIR, Acil ve Ambulans Bakım Teknikeri Ahmet SAMATLI, Acil Tıp Teknisyenleri Bayram TEPE, Gökhan KOYUER ve Murat GÜLEÇ 10 günlük görevlerini tamamlayarak İlimize döndüler. Ekipler Sahra Hastanesinde, ağır ve hafif yaralılara anında müdahale edip, gerekli durumlarda ambulansla Hatay’daki hastanelere sevk ettiler.

UMKE Ekibi görev dönüşü İl Sağlık Müdürü Dr.Rahim ÜNLÜBAY’ı makamında ziyaret ederek, Hatay Yayladağ’da yaptıkları faaliyetler hakkında ayrıntılı bilgiler verdiler. Nevşehir UMKE olarak bölgedeki çalışma koşullarının tüm zorluklarına rağmen üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yaptıklarını ifade eden Nevşehir UMKE Sorumlusu Fahrettin ÖCALIR, başta Hatay İl Sağlık Müdürü Sebahattin YILMAZ olmak üzere diğer sağlık yöneticilerinin misafirperverlikleri, ilgi ve alakalarından dolayı, Nevşehir’i Hatay’da en güzel şekilde hizmet vererek temsil ettiklerini söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr.Rahim ÜNLÜBAY ise “Yayladağ Sahra Hastanesindeki görevlerinde 24 saat esaslı, gün aşırı nöbet tutarak fedakârlık gösteren UMKE Ekibimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki faaliyetlerinde de başarılar diliyorum.” diye konuştu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.