banner461
banner195

Nevşehir Yeni Belediye Binası Ve Ticaret Kompleksine Kavuşuyor

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana Yeni Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi yapımına ilişkin ihale, Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Nevşehir Yeni Belediye Binası Ve Ticaret Kompleksine Kavuşuyor
01 Ocak 2013 Salı 11:20

banner143
banner134

 Açık Artırma usulüne göre gerçekleşen ihale sonunda, İhale Komisyonu ihaleye katılım şartlarını tamamen yerine getirdiği belirlenen HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi’ne, söz konusu merkezin yapımına gerekli izni verdi.

 

Yaklaşık 35 Milyon liralık bir harcama ile 1,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı ise 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde 350-500 araçlık iki kat otopark,2 katlı Alış Veriş Merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

 

12 katlı olarak yapılacak, Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nde, meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinlikler yapılabilecek.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
abdullah harun - 5 yıl önce
adım adım nevşehirin çehresi değişmeye devam ediyor.. bekliyoruz.. nereye kadar..ne kadar sürede..
Avatar
murat akbudak - 5 yıl önce
ilimiz nevşehir için çok güzel bir yatırım. şimdiden hayırlı uğurlu olsun. emeği geçen herkesin ellerine ve emeklerine sağlık.
Avatar
tahir salman - 5 yıl önce
çok güzel bir projeye imza atılmış .umarım ki sonuçta insanlığa ve nevşehir halkına yararlı olur. allah yapandan yaptırandan emeği geçenlerden razı olsun inşaallah.
Avatar
ahmet güler - 5 yıl önce
nevşehıresonelıyılınyatırımınevşehırehayırlıolsun