banner461

Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı

Nevşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.

banner503
Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı
27 Mayıs 2017 Cumartesi 21:59

banner143
banner134
Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirlilerin  nezih bir  aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin  hayırsever  vatandaşlarla işbirliği halinde  geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına,  vatandaşların yanı sıra Nevşehir’ deki Irak, ,Suriye ve Afganlı mülteciler büyük ilgi gösterdi.
 
Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları tas kebap,  mercimek çorbası, pilav, salata ve lokma tatlısı ile  süslenen iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir Sebzeciler,  Meyveciler ve PazarcılarEsnaf Odası Başkanı Selim Özmen ve çalışanlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 
Nevşehir Belediyesi ekiplerinin de hazır olduğu ilk iftar sofrasında Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bir İmam-Hatip  tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı.
 
Modern Kapalı Pazar yerinin hemen alt bölümünde oluşturulan salondaki, ilk iftar sofrasına Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’ de katıldı.
 
Akşam ezanının okunmasına müteakip  yapılan dua ile vatandaşlar,  ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.
 
Kurulan ilk İftar sofrasında daha sonra yemek duası yapıldı.
 
Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasına  her gün 1500 civarında kişinin katılması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.