banner461
banner195

Nevşehir'de Okullar tatil olacak mı?

Nevşehir'de başlayan kar yağışı sebebiyle Okullar tatil olacak mı? 3 Aralık'ta Nevşehir'de Okullar tatil mi? İşte merak edilen bu sorunun cevabı...

Nevşehir'de Okullar tatil olacak  mı?
02 Aralık 2015 Çarşamba 17:52

banner143
banner134
Bugün iç Anadolu'da başlayan ve etkisini gösteren kar yağışına ilimiz Nevşehir'de eklendi! Peki Nevşehir'de Okullar tatil olacak ? Bugün başlayan kar yağışı Nevşehir ilinde de tüm hızıyla devam ederken öğrencilerin 3 Aralık'ta Nevşehir'de Okullar tatil mi? sorusu merak uyandırıyor!

FİB Haber Merkezimizi arayan çok sayıda öğrenci , haber merkezimize yarın okullar tatil mi sorusunu yöneltiyor...

Özellikle bugün iç Anadolu'da başlayan kar yağışına Nevşehir'de eklendi! Peki Nevşehir'de Okullar tatil mi?  2 Aralık'ta başlayan kar yağışı Nevşehir ilinde de tüm hızıyla devam ederken öğrencilerin 3 Aralık'ta Nevşehir'de Okullar tatil mi?  sorusu merak uyandırıyor!

İşte bu merakla beklenen sorunun cevabını www.fibhaber.com olarak araştırdık. 

Ve Yarın Okullar açık...Yarın için TATİL yok. Meteroloji verilerine göre yarın Nevşehir ilinde kar yağışı beklenmiyor. Nevşehir ve çevresindeki tüm okullarda eğitime devam edilecek.


Kar yağışının başlamasıyla araçlar hızlarını düşürürken, herhangi olumsuz bir durumun olmadığı bildirildi

Nevşehir hava durumunu sizler için hazırladık. Meteoroloji tarafından alınan son dakika bilgilerine yurdun bazı bölgelerinde yağış bekleniyor. İşte merakla beklenen Kütahya, Afyonkarahisar, Aksaray, Nevşehir hava durumu.


Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Niğde, İstanbul'un kuzey ve doğu çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinde Niğde, Kayseri, Malatya ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz bölgesinde, öğle saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesiminde, gece saatlerinde Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde etkili olacağı tahmin edilen yağışların; Zonguldak, Bartın, Düzce, Rize, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Artvin ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur (21-50mm), Kastamonu, Bolu, Karabük, Muş ve Bitlis çevreleri ile Zonguldak, Bartın ve Düzce'nin 500 m üzeri yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 3 ila 7 derece olmak üzere yurdun kuzey kesimlerinde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı, ilk saatlerde iç kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi ile zamanla Güney Ege kıyıları ve Akdeniz bölgesinde kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı 5
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı 13
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 15
Adana: Parçalı bulutlu 19
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 21
Samsun: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10
Trabzon: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı 0
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13
Kütahya, Afyonkarahisar, Aksaray, Nevşehir hava durumunu sizler için hazırladık. Meteoroloji tarafından alınan son dakika bilgilerine yurdun bazı bölgelerinde yağış bekleniyor. İşte merakla beklenen Kütahya, Afyonkarahisar, Aksaray, Nevşehir hava durumu.

Nevşehir için 10 günlük hava durumu tahmini

Bugündec 02 Yarındec 03 Cumadec 04 cumartesidec 05 pazardec 06
C -9°C

50%

C -9°C

20%

C -10°C

20%

C -11°C

0%

C -9°C

0%

Pazartesidec 07 salıdec 08 çarşambadec 09 perşembedec 10 Cumadec 11
C -9°C

0%

10°C -8°C

0%

12°C -8°C

0%

10°C -8°C

0%

C -7°C

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Buzlanma vaar - 2 yıl önce
Tagil olmali buzlanmaaa!!! Tehlikeye atmayin kimseyi