banner461
banner195

Nevşehirli Gurbetçiler gelmeye başladı

Avrupa’daki çeşitli ülkelerde yaşayan Nevşehirli Gurbetçilerimiz, memleketlerine gitmek için yola çıktı. İznini Türkiye’de geçirmek için karayolunu tercih edenlerin büyük çoğunluğu ise Bulgaristan sınırındaki Kapıkule’yi tercih etti.

Nevşehirli Gurbetçiler gelmeye başladı
13 Temmuz 2015 Pazartesi 14:23

banner143
banner134
Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçi vatandaşlar, Kapıkule Sınır Kapısı'nda 'sınırları' zorluyor.

Avrupa’daki çeşitli ülkelerde yaşayan Türk aileler, memleketlerine gitmek için yola çıktı. İznini Türkiye’de geçirmek için karayolunu tercih edenlerin büyük çoğunluğu ise Bulgaristan sınırındaki Kapıkule’yi tercih etti.

GÜMRÜKTE YOĞUNLUK VE KUYRUK OLUŞTU

Bu nedenle her geçen gün gümrükteki yoğunluk ve kuyruk arttı. Almanyada yol çalışması ve Sırbistan gümrüğünde uzun kuyruklar Türk işçilerini gruplar halinde hareket etmesine neden oldu. Bulgaristan gümrüğüne neredeyse konvoy halinde gelen Türk işçileri 1 saat bekledikten sonra Türk tarafına geçiş yapıyor. Kapıkule’de 12 peronu bulunan giriş bölümünde araçlar gümrük sahasını tamamen doldurdu, uzun kuyruklar oluştu.

SIRA BEKLEYEN NEVŞEHİRLİ GRUBETÇİLER 

Türkiye’ye giriş yapmak için kuyrukta bekleyen Nevşehirli gurbetçi Erhan Doğan, Hollanda'dan Nevşehir'e ulaşmak için yola çıktım. Bayramı memleketimizde geçirmek için uzun zamandır plan yapıyorduk. Kapıkule bizim gibi memleketlerine gitmek isteyenler nedeniyle bayram öncesi olduğu için yoğun. Vatanıma yeniden kavuştuğum için mutluyum"dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.