banner461
banner195

Ürgüp'te Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Ürgüp Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Ürgüp'te Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı
22 Mayıs 2015 Cuma 11:56

banner143
banner134
Ürgüp Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Ürgüp Turgut Özal Kültür Merkezi salonunda düzenlenen serginin açılışına, Kaymakam Alper Balcı, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Halk Eğitim Müdürü Abdülkadir Durmuş, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Nevşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi açılışı ilk olarak saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülkadir Durmuş yaptı. Daha sonra Halk oyunları ekibi gösterileri izleyicilerinin bilgisine sunuldu. Programda okuma ve yazma kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belge töreni yapıldı.

Düzenlenen programın ardından kurdele kesilerek serginin açılışı yapılarak, kursiyerler tarafından yıl içerisinde yapılan el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergi vatandaşların beğenisine sunuldu.

Açılış töreninin ardından Kaymakam Balcı ve beraberindekiler, sergiyi gezerek ürünleri inceledi. Sergilerin incelenmesi esnasında Kaymakam Balcı’nın çok beğenmiş olduğu bir resim çalışması eser sahibi Pınar Kabasakal tarafından Balcı’ya hediye edildi.

Daha sonra verilen kokteyle program son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.