banner461
banner195

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları

Kimler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için neler dediler?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları
07 Mart 2014 Cuma 11:24

banner143
banner134

 

Sunar, “Kadınlar modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım Sunar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kazım Sunar, kadınların toplumsal ve siyasal hayata etkin katılımının, gelişmişliğin, çağdaşlığın ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın önemli göstergelerinden biri olduğunu vurguladı.

 Türk kadınının bütün kazanımlarını sadece Cumhuriyetle birlikte değil binlerce yıllık örf, adet ve kültürel birlikteliğin vermiş olduğu kazanımlarla hak ettiği yeri her zaman aldığını ifade eden Sunar; “Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini, ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır. Türk kadını her durumda erkeğine yardım etti, her dönemde gereken saygınlığı gördü. Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini aldı. Ülkemizde de artık kadınlarımız hem kamu sektöründe hem de özel sektörde önemli misyonlar üstlenmiştir. Özellikle son dönemde hükümetimiz de kadınları siyasi hayatta görmek için birçok çaba göstermiştir. AK Parti hükümeti kadınların yönetime katılmasını istemekte ve bununla ilgili çalışmalar yapmaktadır. Kadınlarımızın sadece aile hayatında değil, iş hayatında, toplum hayatında, sosyal hayatta, siyasette, sporda daha sayamadığım pek çok alanda kritik noktalarda da etkin görevler üstlendiklerini gururla görmekteyiz. Gelecek neslin, Türk gençliğinin bizim annelerimizin elinde şekilleneceğini tekrar vurguluyor; bu duygu ve düşüncelerimle kadınlarımızın '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız:

 

“TOPLUMLARIN MEDENİYETİ, KADINLARA VERDİĞİ DEĞERLE ÖLÇÜLÜR”

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yazılı bir mesaj yayınladı. Parmaksız, “Toplumların kadınlara verdiği değerin medeniyet de geldikleri noktanın ölçüsü olduğunu söyledi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Ailenin temel taşının kadınlar olduğunu hatırlatarak, “Ailelerimizin temel taşı analar, aynı zamanda bireylere verilen eğitimin de baş faktörleridir. Bu sebeple, toplumun gelişmesinde ve kültürel ahlaki değerlere önem veren toplumların oluşmasında kadının önemi inkâr edilemez. Yüce dinimiz de kadınlara olan önemi vurgulamış,  “Kadınları ve çocukları Allah’ın emaneti olarak” görmüştür. Kadına şiddetin yaşandığı günümüzde, kadınlarımızın şiddetten uzak,hak ettiği değeri bulacağı  günlere kavuşmasını diliyor tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum.”  Dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.